X Warszawski Festiwal Chopinowski

X Warszawski Festiwal Chopinowski Koncerty Urodzinowe to 8 dni muzycznej radości z okazji 209 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. To projekt tworzenia Warszawy muzycznej z największym niezależnym festiwalem, którego akcja rozgrywa się przez wiele godzin każdego dnia.

Gramy od 22 lutego do 1 marca w samym sercu Warszawy – sceną festiwalu będzie, podobnie jak w zeszłych latach, Nowy Świat Muzyki przy Nowym Świecie 63. Wstęp jest wolny na wszystkie wydarzenia.

W tym roku dziesiąty raz zdmuchniemy świeczki na torcie dla Chopina. Dziesiąty raz Fryderyk zabrzmi w różnych interpretacjach. Tradycyjnie już, Warszawski Festiwal Chopinowski Koncerty Urodzinowe to nie tylko muzyka Chopina. To również inspiracje Chopina, inspiracje Chopinem i radość muzykowania, a także moda, kulinaria i taniec. Klasyczny umiar, jazzowa swoboda, świeżość młodych, biegłość doświadczonych.

Wystąpią m.in. Janusz Olejniczak, Marcin Masecki oraz pianiści znani z ostatniego konkursu chopinowskiego: Dinara Klinton, Luigi Carroccia i Ivett Gyöngyösi. A także Maurizio Moretti, Edward Wolanin, Adam Mikołaj Goździewski, Maria Pomianowska, Anna Hajduk-Rynkowicz i Katarzyna Hajduk-Konieczna, Magda i David Beucher, Marcello Mazzoni, Silvia Mazzon i inni. Narrację głównych koncertów poprowadzi dziennikarz muzyczny Robert Kamyk.

Codziennie wieczorem, po koncertach o 20:30 zapraszamy na chopinowskie after party.

Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznej, 10-tej edycji festiwalu. Główne koncerty będą odbywać się codziennie o godzinie 19:00 i wystąpią:

22.02 (piątek): Dinara Klinton
23.02 (sobota): Katarzyna Hajduk-Konieczna & Anna Hajduk-Rynkowicz – koncert na dwa fortepiany
24.02 (niedziela): Ivett Gyöngyösi
25.02 (poniedziałek): Edward Wolanin
26.02 (wtorek): Adam Goździewski
27.02 (środa): Maurizio Moretti
28.02 (czwartek): Janusz Olejniczak
01.03 (piątek): Luigi Carroccia
Grzybu

Komentarze