XVI Warszawskie Spotkanie Wigilijne

Warszawianki, warszawiacy! Już 15 grudnia na ul. Ząbkowskiej odbędzie się XVI Warszawskie Spotkanie Wigilijne – największe spotkanie świąteczne dla mieszkańców stolicy. Będzie pięknie, smacznie i muzycznie, dlatego nie może Was zabraknąć.

Zaczynamy o godzinie 15.

Kamienice otulimy kolorowym światłem, aby Ząbkowska zachwyciła swoim świątecznym wydaniem. Tak piękna nie była jeszcze nigdy!
Ponadto czeka nas Wielkie Gotowanie razem z Mistrzem Świata BBQ – Grzegorzem Parczewskim. Wspólnie ugotujemy wigilijną zupę grzybową i zaprosimy do wspólnego stołu. Tego dnia rozgrzeje nas także aromatyczna, zimowa herbata.

Na najmłodszych warszawiaków w Centrum Kreatywności Targowa będzie czekał św. Mikołaj. Znajdą tam oni również wiele ciekawych warsztatów i zajęć, podczas których będą mogli stworzyć prezenty dla bliskich i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Będą też słodkości, bo co to za święta bez cukierków i pierników?

Na Ząbkowskiej Aktorzy Teatru Akt wprowadzą nas w świat pantomimy, prezentując oryginalne kreacje i zjawiskowe stroje. Niezwykła charakteryzacja i teatralne rekwizyty będą także świetnym tłem do wspólnych zdjęć.

Zapachom świątecznych potraw i choinki będą towarzyszyć najpiękniejsze bożonarodzeniowe kolędy i piosenki, które wykonają dla nas Kuba Jurzyk z zespołem, Warszawska Trupa Teatralna Warszawiaki, a także Czesław Mozil z Grajkami Przyszłości.

Repertuar, który dobrze znacie, zaśpiewamy razem. Teksty mniej znane będą w śpiewnikach.

Prezydent m.st. Warszawy zaprasza do wspólnego spotkania – bądźcie z nami, żeby było jeszcze piękniej!

Dbając o dostępność wydarzenia, dokładamy starań, by było ono przyjazne dla każdego gościa poprzez następujące udogodnienia:

– Oba wejścia na teren wydarzenia, od ul. Targowej oraz od ul. Brzeskiej, a także wejścia do namiotów wyposażone będą w podjazdy dla osób poruszających się na wózkach; osoby z niepełnosprawnością będą mogły liczyć także na wsparcie asystentów – przy wejściach na plac oraz na terenie imprezy dostępnych będzie 5 osób; asystenci będą ubrani w kamizelki odblaskowe oraz będą posiadać imienne identyfikatory ze zdjęciem;

– W jednym z namiotów zapewnimy pętlę indukcyjną – namiot zostanie oznaczony odpowiednim piktogramem;

– Zapewniamy tłumacza języka migowego, który będzie obecny na scenie; dodatkowo udostępnimy telebim, na którym będą wyświetlane teksty kolęd i pastorałek; ponadto prowadzący będzie prowadził zapowiedzi w sposób przybliżający osobom słabowidzącym lub niewidomym opis wydarzeń na scenie;

– Na terenie wydarzenia będą znajdować się toalety dla osób z niepełnosprawnością.

Ząbkowska, 00-001 Warszawa, Polska

logo facebook

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze