Zwężenie Trasy Armii Krajowej

Zwężona wschodnia jezdnia ul. Modlińskiej przy ul. Elektronowej

W tym tygodniu, od poniedziałku do piątku w godz. 22.00 – 6.00 zostanie zwężona jezdnia główna Trasy Armii Krajowej na ul. J. Słowackiego. Przejezdny będzie tylko jeden pas.

Prace budowlane zostały rozłożone na 2 etapy.

Pierwszy zacznie się w nocy z poniedziałku na wtorek i potrwa do nocy z wtorku na środę. Zamknięte zostaną prawe pasy w kierunku al. Prymasa Tysiąclecia oraz w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego.

Drugi etap, potrwa w noc z środy na czwartek i z czwartku na piątek. Zamknięte będą środkowe pasy ruchu  w kierunku al. Prymasa Tysiąclecia oraz w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego.

Utrudnienia związane są z przebudową przez GDDKiA Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8.

Zmianie powinny ulec szerokość jezdni głównych, połączone zostaną istniejące i projektowane węzły na Trasie AK w zespołu: zespół węzłów: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka, zespół węzłów: Wisłostrada – Modlińska, budowa i przebudowa jezdni zbierająco-rozprowadzających, przebudowa lokalnego układu komunikacyjnego, budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.

Rozbiórce i ponownej odbudowie w tej samej lokalizacji podlegać będzie 16 obiektów, natomiast w sumie – obiektów mostowych odbudowywanych oraz nowobudowanych – w inwestycji będzie 33, w tym kluczowy Most gen. S. Grota–Roweckiego.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r. Wykonawcą prac jest firma Metrostav Polska SA.

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze