Z okazji 211. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina serdecznie zapraszamy do Muzeum Kompozytora. W dniach 23-28 lutego bilety wstępu kosztują jedynie 1 zł
, a Muzeum jest czynne dłużej – od wtorku do piątku w godz. 11:00-20:00, zaś w sobotę i niedzielę 11:00-21:00! Do każdego biletu zostanie dołączony muzyczny prezent 
Wtorek, 23.02

godz. 17:00 oprowadzanie specjalne po wystawie czasowej „Chopin i Przyjaciele”. Podczas spaceru bliżej przyjrzycie się postaci George Sand – kobiety, z którą kompozytor spędził 9 najlepszych lat swojego życia;

godz. 18:00 recital fortepianowy Andrzeja Wiercińskiego.
Środa, 24.02

godz. 18:00 recital fortepianowy Adama Kałduńskiego
Czwartek, 25.02

godz. 18:00 recital fortepianowy
Jakuba Kuszlika
Piątek, 26.02

godz. 18:00 recital fortepianowy Julii Łozowskiej
Sobota, 27.02

godz. 16:00 spotkanie w ramach cyklu „Salon Chopinowski”;

godz. 18:00 recital fortepianowy Kamila Pacholca
Niedziela, 28.02

godz. 18:00 recital fortepianowy Marcina Wieczorka

Codziennie

„Chopin i przyjaciele”. Wystawa czasowa – daj się oczarować 30 oryginalnym obiektom, które opowiadają historie przyjaźni Fryderyka Chopina.

Rękopisy Chopina – cykl pokazów specjalnych – Fantazja-Impromptu op. 66 – zachwyć się podarunkiem Chopina wpisanym do pamiątkowego albumu baronowej d’Est.

Półgodzinne, bezpłatne oprowadzania po wystawach stałej i czasowej (godz. 12:00, 14:00 oraz 16:00) z animatorem Muzeum Chopina.

Dodatkowo

Godzina słuchania – w ostatniej godzinie pracy Muzeum, kiedy wszystkie sale powoli cichną, wsłuchaj się w dźwięki playlisty z kompozycjami Chopina w Sali Koncertowej.

Piszmy listy! Wystawie czasowej towarzyszy specjalne miejsce, w którym można poświęcić chwilę na oddanie się pisaniu listów do swoich przyjaciół. Przelej na papier to, co chcesz powiedzieć najbliższym!
Zapraszamy również na urodzinowy weekend do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli!!


W sobotę i niedzielę o godz. 11:30, 13:00 i 14:30 zapraszamy rodziny z dziećmi, małe grupy oraz indywidualnych zwiedzających do wzięcia udziału w historyczno-przyrodniczych, kameralnych spacerach z muzealnym przewodnikiem po parku w Żelazowej Woli. W oprowadzaniu można wziąć udział kupując bilet wstępu do parku, lub do parku i Domu Urodzenia Chopina.


W weekendy na terenie parku działa kawiarnia, w której można kupić ciepły napój oraz przekąski na wynos.
[mappress mapid=”404″]