„Adoptuj warszawiaka”, poznaj „VIPsiaka”

„Adoptuj warszawiaka”, poznaj „VIPsiaka”

W tym roku Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu” rusza z nowym projektem. W ramach dobrze już znanej mieszkańcom stolicy akcji „Adoptuj warszawiaka” rozpoczną się działania pod nazwą „VIPsiaki polecają się do adopcji”. Kolejna odsłona działań tej kampanii już w poniedziałek, 7 marca.

– „VIPsiaki” – to czworonożni podopieczni naszego Schroniska, którzy wraz z mieszkańcami miasta będą śledzić najciekawsze wydarzenia kulturalne na mapie Warszawy! – mówi Henryk Strzelczyk, p.o. dyrektora Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.

W ubiegłym roku podopiecznych Palucha, czyli psiaki warszawiaki, można było spotkać w wielu charakterystycznych miejscach miasta. W 2016 roku „VIPsiaki” będzie można spotkać między innymi w popularnym i lubianym teatrze, na planie produkcji filmowej, na wernisażu, a także… na sąsiedzkim śniadaniu na trawie.

Podczas akcji „Adoptuj warszawiaka” czworonogi pokazały jak świetnie się czują wśród ruchu, zgiełku i hałasu ulicznego. Teraz będą mogły pokazać, że nie tylko miasto jest im niestraszne. Bezdomne psy ze schroniska odnajdą się świetnie również w ciszy kawiarni, w księgarni czy na koncercie. „VIPsiaki” to zwierzęta wyjątkowe zarówno dla osób o aktywnym trybie życia, jak i tych, którzy wolą ciszę, spokój, letni wernisaż w ogrodach praskich czy dobrą książkę na hamaku.

„VIPsiaki” będzie można zobaczyć w wielu uczęszczanych przez mieszkańców miejscach. „VIPsiaki” będą łatwo rozpoznawalne dzięki charakterystycznym czerwonym chustkom.

Uzupełnieniem akcji będzie specjalny mural. Obraz graffiti będzie realizowany w ramach zawartego porozumienia z Europejska Fundacją Kultury Miejskiej dotyczącą wzajemnej współpracy przy organizacji Festiwalu Graffiti. W jego ramach na ścianach „patelni” przy wejściu do stacji metra Centrum powstanie seria sprayowych dzieł. „Pieski mural” będzie malowany od 7 do 11 marca.

źródło: um.warszawa.pl
Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze