Darmowe czipowanie zwierzaków do 15 grudnia

Do 15 grudnia za darmo zaczipujesz swojego zwierzaka

Tegoroczna edycja czipowania psów i kotów powoli zbliża się do końca. W tym roku mniej warszawiaków zdecydowało się oznakować swojego pupila.

Akcja co roku jest prowadzona przez miasto i odbywa się w ramach programu zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Warszawy. Zabieg wszczepienia mikroprocesora jest w całości bezpłatny. W tegorocznej edycji w akcji wzięło udział kilkadziesiąt stołecznych lecznic dla zwierząt.

Do końca października na terenie stolicy zaczipowano 4157 zwierząt.

– W związku z tym, że pozostała jeszcze duża ilość czipów niewykorzystanych przez lecznice, akcja zostanie zakończona zgodnie z planem, czyli 15 grudnia 2016 roku – poinformował nas stołeczny ratusz.

Rok temu oznakowano prawie 6,5 tysięcy zwierząt, ale na przykład 2012 w roku było to prawie 11 tysięcy. Czipowanie zwierząt jest ważne, bo dzięki specjalnemu nadajnikowi łatwiej będzie odnaleźć zwierzaka, gdy ten się na przykład zgubi.

Warunki bezpłatnego oznakowania psa/kota:

-wypełnienie w 2 egzemplarzach przez właściciela/organizację pozarządową/inny podmiot   wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania psa/kota. Formularze są dostępne w zakładach leczniczych,

-okazanie dowodu tożsamości,

-okazanie książeczki szczepień psa/kota, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawo do zwierzęcia,

-ukończenie przez zwierzę 12 tygodni życia.

Dodatkowo w przypadku psów – okazanie aktualnego świadectwa szczepienia przeciwko wściekliźnie.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze