Darmowe czipowanie zwierząt podczas Warszawskiego Dnia Zwierząt 2022

Do 15 grudnia za darmo zaczipujesz swojego zwierzaka

Mikroczip to urządzenie które w sytuacji zaginięcia zwierzęcia ma zapewnić mu bezpieczny powrót do domu. Ale nie jest to jedyna funkcja, dla jakiej znakuje się zwierzęta.

Praktyka wykazuje, że znakowanie i rejestracja zwierzat znacząco wpływa na obniżenie wskaźników bezdomności wśród psów i kotów. Dzieje się tak głównie za sprawą większej świadomości i poczucia odpowiedzialności właścicieli oznakowanych czworonogów. Finalnie czipowanie znacznie ogranicza koszty samorządów, dlatego wiele gmin decyduje się na wspieranie właścicieli oznakowanych zwierzat (np. poprzez finansowanie mikroczipów lub ulgi w lokalnych podatkach).

Międzynarodowa Baza Danych SAFE-ANIMAL, wspólnie z Fundacją KARUNA – LUDZIE DLA ZWIERZĄT daje możliwość czipowania i rejestracji zwierzęcia tam, gdzie dotychczas był utrudniony dostęp do tej technologii elektronicznego znakowania. Uruchomiony został Czipobus, czyli mobilny punkt znakowania zwierząt. Działania statutowe Fundacji SAFE-ANIMAL oraz Fundacji KARUNA skupiają się na ograniczaniu cierpienia zwierząt poprzez przeciwdziałanie bezdomności. Czipobus jest narzędziem, które pozwoli rozwijać i promować odpowiedzialne podejście do opieki nad zwierzętami.

Aktualna trasa Czipobusa:

  • 21.05.2022 Wieliszew (ul. Modlińska 65) – od 12:00 do 15:00
  • 22.05.2022 Warszawa (Park Fontann na Podzamczu), Warszawski Dzień Zwierząt – od 12:00 do 18:00
  • 27-28.08.2022 Szczecin (Bulwary Szczecińskie), Wydarzenie dla zwierząt Bulwarove
  • 04.09.2022 Gdańsk (Ergo Arena) – od 10:00 do 15:00

Więcej informacji o Czipobusie i jego trasie znajdziecie na czipobus.pl

Grzybu

Komentarze