Darmowy listopad w warszawskich muzeach

Darmowy listopad w warszawskich muzeach
fot. Łazienki Królewskie

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyszło z pomysłem akcji, która umożliwia bezpłatny wstęp do wybranych obiektów na terenie Warszawy. Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Pałac w Wilanowie w listopadzie można zwiedzać za darmo.

Z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, już po raz drugi trzy rezydencje królewskie: Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie udostępnią w listopadzie swoje zbiory za darmo zwiedzającym.

– W ubiegłym roku, inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Rezydencje królewskie odwiedziło w listopadzie 265,5 tys. osób. 29,5 tys. osób wzięło udział w muzealnych zajęciach edukacyjnych. Akcji przyświecały 3 główne cele: edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze – czytamy na stronie ministerstwa.

W ramach projektu odbędą się także lekcje muzealne. Oferta w zamyśle przeznaczona jest dla uczniów i seniorów, ale skorzystać może każdy. Jak przyznaje dyrektor Zamku Królewskiego Przemysław Mrozowski, trzeba być przygotowanym nie tylko na obcowanie z kulturą, ale również na kolejki.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze