Defilada Wojskowa w Warszawie

Defilada Wojskowa w Warszawie
fot. http://warszawa.naszemiasto.pl/

W sobotę, 15 sierpnia, o godz. 12 Alejami Jerozolimskimi przejedzie defilada wojskowa. Pomiędzy Placem Trzech Krzyży a ulicą Jurija Gagarina, przedefiluje ok. 170 pojazdów wojskowych i prawie 1,5 tys. żołnierzy (w kolumnach marszowych, pojazdach, samolotach i śmigłowcach).

Według informacji magazynu Polska Zbrojna, w tym roku w defiladzie wojskowej przemaszeruje (start ok. godz. 12.00) ulicami Warszawy ponad 700 żołnierzy. Przejadą m.in. czołgi Leopard 2A5, HMMWV, armatohaubice Dana, haubice samobieżne Krab, oraz Rosomaki. Na niebie zobaczymy zaś 60 samolotów i śmigłowców, m.in. F-16, Su-22, MIG-29, Mi-17, Mi-24, W-3 Sokół, C-130 Hercules oraz C-295M CASA. Nie zabraknie przelotu zespołów akrobacyjnych „Biało-Czerwone Iskry” oraz „Orlik”.

Po raz pierwszy w defiladzie zobaczymy m.in. komandosów jednostki GROM, a także z Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Zobaczymy także Morską Jednostkę Rakietową z Siemirowic. Ulicami Warszawy przejdą również Amerykanie – na swoich transporterach Stryker.

Piknik wojskowy na błoniach Stadionu Narodowego

W sobotę 15 sierpnia na błoniach Stadionu PGE Narodowego (od strony ul. Zielenieckiej) zorganizowany zostanie piknik wojskowy. Impreza rozpocznie się o godz. 13.00.

W programie pikniku są zarówno przedstawienia artystyczne, jak i pokaz wyszkolenia żołnierzy. Dostępna będzie również ekspozycja stoisk promocyjnych jednostki i instytucji wojskowych. Na miejscu prezentować się będą także grupy rekonstrukcyjne.

Program:
* pokaz sprzętu wojskowego – współczesny i historyczny,
* rozwinięte elementy szpitala polowego,
* tor saperski dla dzieci,
* polowa piekarnia – chleb wypiekany na miejscu w polowej piekarni i wojskowa grochówka wydawana z kuchni polowych,
* dynamiczny pokaz wyszkolenia żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej,
* spotkania z żołnierzami – sportowcami, uczestnikami mistrzostw olimpijskich,
* występy artystyczne w wykonaniu wojskowych artystów z klubów jednostek wojskowych,
* punkt poboru krwi wystawiony przez Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa,
* punkty informacyjno-promocyjne jednostek i instytucji wojskowych.

Oddawanie krwi – od godz. 13.00 wojsko będzie prowadzić na miejscu akcję honorowego krwiodawstwa. Na chętnych będzie czekał ambulans do poboru krwi z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

15 sierpnia, godz. 12:00
Aleje Jerozolimskie
Wstęp wolny!

Źródło: http://warszawa.naszemiasto.pl/

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze