Dni Białołęki 2022

Dwa weekendy święta dzielnicy w 4 lokalizacjach. Będzie w czym wybierać: muzyka, sport, film, zabawa. Zapraszamy! Dni Białołęki wracają w swoim tradycyjnym terminie. Dwa weekendy czerwca: 4-5 i 11-12 w całej dzielnicy przygotowaliśmy liczne, różnorodne atrakcje. Jak zawsze każdy znajdzie cos dla siebie.

4 czerwca

W Parku Henrykowskim od 11 do 18 swoją misję i projekty prezentować będą białołęckie organizacje pozarządowe. Jak zwykle podczas „Kulturalno – Artystycznej Białołęki Pożytecznej” stowarzyszenia i fundacje przygotowały m.in. pokazy naukowe, warsztaty cyrkowo – akrobatyczne, animacje sportowe i zajęcia plastyczne. Zabawy dla dzieci poprowadzi niezawodna DJ MIKI. W czasie takiej imprezy nie może zabraknąć dmuchańców, schłodzić będzie się można na wodnym placu zabaw. Nie zabraknie porad zdrowotnych a panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych badan profilaktyczno – diagnostycznych w kierunku raka szyjki macicy w mobilnym gabinecie cytologicznym. Na scenie wystąpi zespół „Szafa Gra”, który zaprosi do wspólnej zabawy i śpiewania.

Tego samego dnia, w Porcie Żerańskim odbędzie się Puchar Polski w SUP-ach. Od godz. 9 prace rozpocznie biuro akredytacyjne, zaś starty w poszczególnych konkurencjach na 200 i 400 m odbędą się w godzinach 11-16. Na Festiwalu Sportów Wodnych poszczególne dyscypliny wodne zaprezentują narciarze wodni, kajakarze, wioślarze. Chętni będą mogli dołączyć do załogi łodzi smoczych.

5 czerwca

Ci, którzy jeszcze nie zaplanowali wakacji może znajdą inspirację podczas International Festival w Parku Picassa? W godzinach 10 – 19.30 teren parku zamieni się w międzykulturowe miasteczko. Poszczególne kraje będą prezentować typowe jedzenie, kulturę, muzykę, tańce oraz najciekawsze miejsca, które warto w nich odwiedzić. Powstanie też międzynarodowe miasteczko sportowe dla dzieci, w którym najmłodsi będą mogli wypróbować dyscypliny sportu typowe dla danego państwa. Na scenie pojawią się goście specjalni, zaplanowaliśmy pokazy live cooking, warsztaty i pokazy taneczne oraz koncert.
Na boisku Syrenka nie zabraknie sportowych emocji – Mini Liga Mistrzów.

11 czerwca

Sportowe Dni Białołęki już po raz drugi odbędą się na parkingu sklepu Decathlon przy ul. Geodezyjnej 76.

Wieczorem scenę rozgrzeją prawdziwe gwiazdy. Znana z programu The Voice Kids, rozwinęła skrzydła na dziecięcej Eurowizji w 2018 roku, którą wygrała. Roksana Węgiel, mimo młodego wieku, ma ogromne doświadczenie sceniczne, koncertowała w całej Polsce.
Andrzej Piaseczny to artysta, którego nie trzeba przedstawiać. Pod koniec ubiegłego wieku wraz z zespołem Mafia wydał 3 płyty: Mafia, Gabinety i FM. Później nagrywał płyty solowe oraz z innymi artystami. Do jego największych przebojów należą piosenki: „Budzikom śmierć”, „Niecierpliwi” i „Prawie do nieba” (nagrane z Robertem Chojnackim). W 2021 roku wydał album 50/50, który promował singlami „Przedostatni” i „Miłość”.

Przez cały dzień działać będzie strefa sportów. Dzięki naszemu partnerowi będzie można zrobić bezpłatnie przegląd roweru, przetestować rowery i hulajnogi elektryczne, powspinać się na sztucznej ścianie, wypróbować jazdę na nartorolkach. Bardziej relaksujące zajęcia też będą – treningi jogi zajęcia nordic walking, jazda konna. Głodni wrażeń mogą wziąć udział w treningu wioślarskim na ergometrach, który poprowadzi wicemistrzyni olimpijska Agnieszka Kobus – Zawojska. A głodni… tak po prostu głodni – mogą się posilić w jednym z foodtrucków.
Podczas całej imprezy nie może zabraknąć gier, zabaw, dmuchańców i waty cukrowej dla najmłodszych.

12 czerwca

4 górki saneczkowe – to nasze 4 białołęckie szczyty! Wszystkie są sztucznymi wzniesieniami – wykonanymi w ramach Budżetu Obywatelskiego. Nie każdy może się pokusić o zdobycie Korony Ziemi, ale Korona Białołęki leży w zasięgu wszystkich!

Grę można rozpocząć na dowolnej górce: przy pętli tramwajowej Tarchomin kościelny, przy ul. Jabłoni, przy ul. Ruskowy Bród lub w parku Magiczna. Między górkami można przemieszczać się w dowolny sposób oraz wybrać dowolną kolejność. Jeśli jakiejś drużynie uda się zaliczyć wszystkie szczyty, to otrzyma od nas pakiet nagród.

Wieczorem, o 19.30 zapraszamy na koncert Skubasa w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Van Gogha 1. Jego pierwsza płyta „Wilczełyko” została uznana za powrót prostoty i autentyczności w polskiej muzyce rockowej. Jego teksty pełne są emocji. Każdy może w nich odnaleźć cząstkę siebie.

Tuż obok, w Parku Picassa, o 21.15 zobaczymy film „I tak Cię kocham”. Amerykańska komedia pokazuje kontrast pomiędzy odmiennymi światami i systemami wartości. Młody komik – Pakistańczyk zakochuje się w dziewczynie, która ma za sobą kilka nieudanych związków… i na razie nie chce się angażować. Chłopak jest „zawieszony” pomiędzy życiem nowoczesnego Amerykanina a swoją tradycyjną rodziną, która planuje dla niego zaaranżowane małżeństwo. Weźcie koce i zapraszamy!

Grzybu

Komentarze