Dojazdolator – warszawski kalkulator dojazdowy

Dojazdolator – to interaktywne narzędzie, które pomaga określić koszty dojazdów do pracy samochodem. Można sprawdzić, co się bardziej opłaca – podróże autem czy Warszawskim Transportem Publicznym.

Na stronie internetowej dojazdolator.wtp.waw.pl(otwiera się w nowej karcie) jest narzędzie, dzięki któremu każdy kierowca dojeżdżający do pracy samochodem może wyliczyć, ile go to kosztuje.

Wystarczy uzupełnić wymagane pola – liczbę litrów benzyny spalaną na 100 km, liczbę kilometrów pokonywaną w drodze do i z pracy, koszty parkowania oraz aktualną cenę paliwa.

Sprawdźmy, ile kosztują podróże samochodem przy następujących założeniach: auto spala 9 litrów paliwa na 100 km, w drodze do pracy i z powrotem przejeżdżamy 25 km, za parkowanie płacimy 30 zł dziennie, a aktualna cena paliwa to 6,3 zł. W efekcie każdego dnia płacimy 44 zł dziennie, co przy 20 dniach pracujących w miesiącu daje kwotę 880 zł.

Jednocześnie bilet 30-dniowy z uprawnieniami warszawiaka(otwiera się w nowej karcie) kosztuje 98 zł. Pozwala on nie tylko na podróże wszystkimi środkami Warszawskiego Transportu Publicznego oraz – w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM – KM – WKD”(otwiera się w nowej karcie) – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej, ale także na korzystanie z parkingów „Parkuj i Jedź”(otwiera się w nowej karcie).

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze