Multimedialny Park Fontann 2022

Wreszcie ! Po dwóch latach przerwy powracają pokazy multimedialne w paku fontann na Podzamczu (w Warszawie).

Inauguracyjne spektakle zaplanowano w niedzielę, poniedziałek i wtorek (1, 2, 3 maja) o godz. 21.30. Kolejne będą odbywały się w piątki i soboty, zmieniać się będą godziny – 21.30 pozostanie do końca lipca, w sierpniu będzie to 21.00, a we wrześniu 20.30.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Najlepiej je podziwiać ze skarpy wiślanej. Podczas pierwszego spektaklu – 1 maja – zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażona w podest dla wózków inwalidzkich. Osoby niewidome i słabowidzące skorzystają z audiodeskrypcji, a osoby niesłyszące będą miały zapewnioną pętlę indukcyjną.

Pokazy fontann to niejedyna atrakcja, na którą zapraszamy 1 maja. Przed inauguracją sezonu, o g. 15.00, odbędzie się rodzinny piknik z okazji 18. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Od lat kilku lat inspiracją pokazów multimedialnych są warszawskie legendy. Po opowieściach o syrenach, Księciu Niedźwiedziu, Warsie i Sawie, przyszedł czas na opowieść o Złotej Kaczce. To już ostatnia, wybrana przez warszawiaków, warszawska legenda. Wzruszająca historia ubogiego piekarczyka, który po chwilowym zachłyśnięciu się darowanym bogactwem wybiera uczciwą pracę i miłość, zadziwia aktualnością.
Zmagania bohatera – od początkowej radości i ekscytacji po refleksję, że wszystkie bogactwa świata są nic niewarte – ilustrują piosenki zespołu Maanam, m.in. „Wyjątkowo zimny maj”, „Cykady na Cykladach” i „Nie poganiaj mnie, bo tracę oddech”.

Grzybu

Komentarze