Nietypowy przewodnik po Warszawie #1: Starówka

Nietypowy przewodnik po Warszawie #1: Starówka

Warszawiacy jej nie lubią, turyści uważają za jedno z najładniejszych miejsc w mieście. Co zrobić ze Starówką? Polecać czy nie? Młodzi przewodnicy ze Station Warsaw znaleźli na nią dobry sposób. Codziennie o godz. 11 zapraszają na Orange Umbrella Free Tour. Oprowadzając po Starym Mieście, opowiadają o życiu stolicy. Tym z przeszłości, gdy rzeczywiście biło tu serce Warszawy, tym z czasów odbudowy, dzięki której Starówkę wpisano na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, i o współczesności miasta, które z różnych punktów Starówki można zobaczyć: Stadionie Narodowym, klubach nad Wisłą, Pałacu Kultury.

Warszawę przedstawiają za pomocą anegdot, a szczegóły dodają na życzenie zwiedzających. Opowiadając o biesiadnych zwyczajach, częstują wódką polecając miejsca na obiad – mówią o barach mlecznych.

Orange Umbrella Free Tour pokazuje miasto w pigułce, więc jest to dobry pomysł na początek znajomości z Warszawą. Co ważne dla turystów anglojęzycznych na swojej stronie i Facebooku przewodnicy przygotowują serwis „What’s Up Warsaw?” – przegląd najciekawszych wydarzeń i miejsc.

Orange Umbrella Free Tour, godz. 11, zbiórka pod kolumną Zygmunta. Na końcu wycieczki w ramach zapłaty uczestnicy dają przewodnikowi napiwek. Oprowadzanie w języku angielskim.

Grzybu

Komentarze