NISZA BEZ CISZY

Projekt „Nisza bez ciszy” to cykl reportaży oraz koncert on-line prezentujący muzyczną twórczość zespołów undergroundowych z Warszawy i okolic. Projekt jest realizowany przez Dom Kultury Świt w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Emisja będzie dostępna dla publiczności w formie online na Fanpage’u Domu Kultury Świt >> link

Do projektu zostały zaproszone cztery zespoły prezentujące odmienne gatunki muzyczne: Junk Hustler (rock/metal/grunge), 2Tea2Room2 (rock alternatywny), Killa Familla (hip-hop alternatywny) i Cze mu nie? (blues rock). Jest to muzyka autorska, która powstaje najczęściej w domowych mikro ośrodkach kultury rzadko wychodząc na światło dzienne. Sprawdzamy – jak ma się polski underground? Wydarzenie prowadzi redaktor Maciej Szajkowski, pomysłodawcą projektu jest Agata Kubrak, a realizacją w pełni zajmuje się DK Świt w Warszawie.

Reportaże:
26 stycznia 2021 godz. 18.00 – Junk Hustler,
23 lutego 2021 godz. 18.00 – 2Tea2Room2,
23 marca 2021 godz. 18.00 – Cze mu nie?, Killa Familla,
Koncert: 27 marca 2021 godz. 18.00

Miejsce: Fanpage Domu Kultury Świt >> link

Realizacja I Dom Kultury ŚWIT
Koncepcja I Agata Kubrak

2Tea2Room2, czyli słowiańsko-iberyjski konglomerat słowno-muzyczny o zgoła brytyjskiej, aczkolwiek chwytającej za serce i duszę swoją rytmiką nazwie. Funk, blues, rock, jazz, reggae etc. to tylko przyprawy z szufladek, z których można czerpać do woli. 2T2R2 czerpie, miesza i ugniata, tak aby wyszło czasem słodziutkie ciasteczko, a niekiedy soczyste mięcho. Skład zespołu to: Sergio Santos – wokal Andrzej Wierzbowski – saksofon Przemysław Gracel – gitara Marcin Maleszewski – bas Bartosz Miecznikowski – perkusja.

Grzybu

Komentarze