Noc Muzeów 2021

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, wraca Noc Muzeów. W nowej, bezpiecznej formule i z zachowaniem reżimu sanitarnego, święto kultury będzie obchodzone 15 maja.

Od 4 maja br. muzea i galerie ponownie są otwarte. O ile nie zmieni się sytuacja epidemiologiczna, podczas Nocy Muzeów będzie możliwe zwiedzanie instytucji – nie tylko tych związanych z kulturą. W tegorocznej odsłonie swój udział potwierdziło około 180 placówek, w tym 16 nowych.
Mając jednak na względzie sytuację epidemiologiczną zostały zaplanowane dodatkowe działania w nowej formule. Pierwsza to spacer z kulturą, czyli wydarzenia i ekspozycje na świeżym powietrzu. Zorganizowało je aż 80 instytucji, które zaplanowały swoje działania na zewnątrz, poza murami swoich siedzib. Zostały przygotowane dwie trasy spacerowe do najciekawszych miejsc w centrum miasta. Pomocna tu będzie mapka z przebiegiem tych tras. Przygotowano również ok. 100 wydarzeń online, które mogą być zachęta do wizyty w wirtualnym muzeów. Nie zabraknie tradycyjnej parady zabytkowych autobusów i tramwajów. Po paradzie zabytkowe pojazdy będą dostępne do zwiedzania – autobusy na placu Defilad, tramwaje na placu Narutowicza. Zwiedzanie odbędzie się w zgodzie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Zapraszamy wszystkich do udziału!
Program Nocy Muzeów oraz wyszukiwarkę wydarzeń znajdziecie na www.um.warszawa.pl/nocmuzeow
Odliczamy czas do #NocMuzeów2021
Grzybu

Komentarze