Noc Muzeów 2022

XVIII edycja Nocy Muzeów w Warszawie odbędzie się 14 maja 2022 roku. Placówki biorące udział w Nocy Muzeów to nie tylko muzea, ale także inne placówki i instytucje związane z kulturą, życiem publicznym, nauką i historią.

Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską. Pierwsza odbyła się w Berlinie w 1997 r. Sukces imprezy był tak duży, że kolejne europejskie miasta, w tym Warszawa od 2004 r, również zdecydowały się na organizację podobnych przedsięwzięć. W Polsce przybrała szerszą formułę niż w innych krajach. Swoje programy pokazują nie tylko muzea, ale także inne placówki i instytucje, które związane są z kulturą, życiem publicznym czy nauką.

Podczas Nocy Muzeów uczestnicy mają okazję zwiedzać różne instytucje i placówki kulturalne, które często przygotowują specjalne wydarzenia na ten wyjątkowy dzień i noc roku. W Warszawie udostępniane są także miejsca, które zazwyczaj są niedostępne dla zwiedzających. Organizatorem Nocy Muzeów jest miasto, które koordynuje przedsięwzięcie w ramach swoich kompetencji.

logo facebookPROGRAM

Grzybu

Komentarze