Noc Muzeów 2023 w Warszawie

13 maja 2023 r. odbędzie się XIX edycja jednego z najbardziej lubianych przez warszawiaków wydarzeń kulturalnych – Nocy Muzeów. Od dzisiaj m.st. Warszawa przyjmuje zgłoszenia instytucji, które chcą wziąć udział w akcji.

W Nocy Muzeów mogą wziąć udział instytucje, które działają na rzecz kultury, sztuki, nauki lub historii na terenie Warszawy. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą internetowego formularza, który będzie aktywny do 20 lutego 2023 r., do godz. 23:59. Przed wypełnieniem zgłoszenia należy zapoznać się z regulamin(otwiera się w nowej karcie)em rejestracji.

Program przygotowywany przez instytucje powinien być bezpłatny dla wszystkich uczestników wydarzenia oraz musi rozpocząć się najwcześniej w południe 13 maja, a zakończyć w tym samym dniu lub w godzinach porannych 14 maja.

Placówki, podobnie jak w roku poprzednim, mogą zorganizować tradycyjne zwiedzanie instytucji wewnątrz, na zewnątrz lub online.

Bieżące informacje dotyczące akcji będą publikowane na Facebooku.

Rekordowa Noc Muzeów 2022

W kilkuset wydarzeniach zorganizowanych podczas ubiegłorocznej Nocy Muzeów wzięła udział rekordowa liczba osób – 230 tysięcy. Najchętniej odwiedzanym miejscem był Zamek Królewski, do którego przyszło prawie 19 tys. osób.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze