Noc Spadających Gwiazd z Centrum Nauki Kopernik

W nocy z 12 na 13 sierpnia Ziemię otoczy chmura drobin materii pozostawionych przez kometę Swift-Tuttle. Wówczas rozpocznie się wielki astronomiczny spektakl – na niebie rozszaleje się rój Perseidów, czyli meteorów, zwanych potocznie spadającymi gwiazdami.

Tej nocy zapraszamy wszystkich do parku przy Centrum Nauki Kopernik. Będziemy tam w piątek 12 sierpnia od godz. 21.00.
Przygotujemy teleskopy, rozstawimy leżaki i, co najważniejsze, wygasimy część okolicznych iluminacji i jaśniejszych świateł, by stworzyć jak najlepsze warunki obserwacyjne w Warszawie.
Zarząd Dróg Miejskich wyłączy dla nas iluminację mostu Świętokrzyskiego. Zgaśnie również iluminacja Skweru Kahla znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie Kopernika oraz na Skwerze Skibniewskiego, będącego w gestii Zarządu Zieleni m.st. Warszawy. Ten ostatni przygasi również światła na Bulwarach Generała George’a Smith’a Pattona na wysokości Centrum Nauki Kopernik. Zarządca Tunelu Wisłostrady wygasi oświetlenie w szklanych wyjściach z tunelu znajdujących się na terenie naszego Parku. PGE Narodowy wyłączy na tę noc iluminacje stadionu. Zarząd Metra Warszawskiego na naszą prośbę wyłączy też kilka lamp w wyjściach ze stacji Centrum Nauki Kopernik. Zgasną również kominy Elektrowni Powiśle.
Jak oglądać Perseidy? To bardzo proste! Wystarczy się położyć i wpatrywać się w niebo. Warto wziąć ze sobą kocyk, żeby nie leżeć na gołej ziemi.
Razem z nami Perseidy będą też oglądać specjalnie zaproszeni goście i gościnie. Porozmawiamy z nimi o najnowszych wieściach z kosmosu. Szczegóły poznacie już niebawem. Będzie muzyka 🎶 i foodtrucki 🚛.
Przyjdźcie koniecznie! Spadające gwiazdy najlepiej ogląda się razem.
🌠 Piątek 12 sierpnia, godz. 21.00
🌿 Teren zielony przy Centrum Nauki Kopernik
🔸 WSTĘP WOLNY
Grzybu

Komentarze