Od lutego auto bez nowych numerów rejestracyjnych

Nowe buspasy na moście Poniatowskiego i Wale Miedzeszyńskim
FOT. WOJCIECH SURDZIEL / AGENCJA GAZETA

Dzięki nowelizacji Prawa o ruchu drogowym warszawianki i warszawiacy rejestrujący używane pojazdy, zakupione w Polsce, będą mogli zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Stanie się tak, jeśli zdecydują się pozostać przy dotychczasowym numerze rejestracyjnym. Zmiany w przepisach wejdą w życie 1 lutego 2022 r.

Z początkiem lutego w życie wejdą długo oczekiwane przez właścicieli pojazdów mechanicznych zmiany w sposobie rejestracji pojazdów. Od 1 lutego zacznie obowiązywać znowelizowany art. 73 ustawy Prawo o ruchu drogowym na podstawie którego, nabywcy będą mogli wnioskować o zachowanie ostatniego numeru rejestracyjnego, w tym tablic (tablicy) rejestracyjnych.

Możliwość ta obwarowana została jednak ograniczeniami. Zachowanie numeru rejestracyjnego dotyczyć będzie wyłącznie pojazdów, które były już zarejestrowane na terytorium Polski. Tablice muszą być czytelne, utrzymane w należytym stanie (np. niepogięte) oraz muszą być zgodne z przepisami wydanymi na podstawie art. 76 ust. 1 pkt. 1 lit. a. ustawy Prawo o ruchu drogowym. W przypadku, niespełnienia tych  warunków, konieczne będzie przerejestrowanie i wydanie nowych numerów.

Jeśli mieszkaniec zdecyduje się pozostać przy dotychczasowej rejestracji będzie mógł zaoszczędzić od 30 zł – w przypadku tablicy dla motoroweru, do 80 zł – w przypadku tablic samochodowych.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze