Pałac w Wilanowie za darmo dla zwiedzających w listopadzie

Pałac w Wilanowie za darmo dla zwiedzających w listopadzie

Z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego już po raz czwarty Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie razem z Zamkiem Królewskim w Warszawie, Łazienkami Królewskimi i Zamkiem Królewskim na Wawelu udostępniają w listopadzie swoje zbiory bezpłatnie!

Zapraszamy do historycznej rezydencji królewskiej w Wilanowie wszystkich zainteresowanych zabytkami i dziełami sztuki, których wspaniała kolekcja dostępna jest w barokowym pałacu, pełnym pamiątek po dawnych mieszkańcach. Mamy nadzieję, że na wizytę w muzeum tym razem zdecydują się także te osoby, które z różnych powodów nie uczestniczyły dotychczas w naszych programach popularyzujących wiedzę o historii i kulturze staropolskiej, wystawach i warsztatach. Zachęcamy również do obejrzenia wystawy czasowej „Wokół herbaty, kawy i czekolady”, gdzie prezentujemy wilanowską kolekcję ceramiki – niezwykle cenne i rzadkie przedmioty z czerwonej i czarnej kamionki.

Grupy dzieci i młodzieży zachęcamy do uczestnictwa w bezpłatnych lekcjach muzealnych, natomiast osobom dorosłym polecamy spacery tematyczne. Realizacja darmowych zajęć edukacyjnych jest możliwa dzięki programowi Ministra Kulturyi Dziedzictwa Narodowego – „Kultura Dostępna”.

Goście indywidualni oraz grupy zorganizowane zwiedzające muzeum z własnym przewodnikiem lub we własnym zakresie będą mogły odebrać bezpłatne bilety w kasie muzeum.

Ważne informacje:
– Bezpłatne bilety można odebrać w kasie muzeum, nie obowiązuje rezerwacja.
– Zwiedzanie grupowe oraz bezpłatne zajęcia edukacyjne odbywają się na podstawie wcześniejszej rezerwacji. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
– Jedna grupa zorganizowana nie powinna liczyć więcej niż 25 osób (ze względu na ich bezpieczeństwo i w trosce o zabytki w małych pomieszczeniach historycznych oraz wąskich i stromych przejściach).
– Wystawa „Wokół herbaty, kawy i czekolady” zlokalizowana jest na pierwszym piętrze pałacu wilanowskiego, w skrzydle północnym.
– Wstęp do Królewskiego Ogrodu Światła, otwartego w godz. 16–21, pozostaje płatny. Nie obowiązuje rezerwacja.

Grzybu

Komentarze