PERSONA 2021 – festiwal sztuki kobiet

14 października 2021 roku rusza pierwsza edycja Festiwalu Persona, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie. Zapraszamy na wydarzenia kulturalno-artystyczne poświęcone kobietom artystkom od 14 do 24 października.

Chcemy przybliżyć sylwetki i twórczość kobiecych osobowości ze świata sztuki. Festiwal ma rozpoczynać dyskusję na tematy dotyczące sztuki kobiet i ich problemów we współczesnym świecie.
Bohaterką tegorocznej odsłony jest wybitna polska poetka Julia Hartwig. Jej twórczość i myśl zainspirowała nas do stworzenia programu wydarzeń festiwalowych, takich jak: performance
poetycki w wykonaniu zaproszonych aktorek, spotkanie z artystkami młodego pokolenia, rozmowa z przyjaciółmi poetki i pokaz dokumentu, debata o płci w języku. Wśród zaproszonych gości są m.in.: Anda Rottenberg i prof. Zbigniew Mikołejko, Katarzyna Surmiak-Domańska, Małgorzata Rejmer, Aleksandra Lipczak, Agnieszka Wolny-Hamkało, Joanna Mueller, Dorota Landowska, Alicja Brudło.
Wydarzeniom literackim towarzyszyć będą m.in.: spektakle, warsztaty i wernisaż wystawy młodej artystki Dominiki Ruty, autorki pracy wykorzystanej do stworzenia plakatu festiwalowego.
logo facebook
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Patroni medialni: TVP Kultura, TOK FM, GoOut.
Patron festiwalu: Polski PEN Club
Partnerzy: Fundacja Sztuki Ciała, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Miasto Warszawa/ spektakl „Spis kobiet”
Program i koordynacja: Elżbieta Szymańska, Monika Rejtner, Agnieszka Daroch
Wejściówki na wszystkie wydarzenia i zapisy na warsztaty: kasa Mazowieckiego
Instytutu Kultury, Elektoralna 12, kasa@mik.waw.pl, tel. 783 708 380
Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze