Pierwszy Warszawski Dzień Zwierząt w sobotę

Pierwszy Warszawski Dzień Zwierząt w sobotę

Przed nami pierwszy Warszawski Dzień Zwierząt. Już w najbliższą sobotę, 21 maja, na Polu Mokotowskim każdy miłośnik zwierząt znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo w programie wydarzenia znalazły się wyjątkowe atrakcje muzyczne.

Hymn dla schroniska i atrakcje muzyczne
Wyjątkowa premiera. Podczas Warszawskiego Dnia Zwierząt po raz pierwszy wykonany zostanie hymn Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie. Piosenkę dla stołecznego „Palucha” napisali wybitni polscy muzycy.

Autorem słów hymnu „Daj mi przyszłość” jest Marek Gaszyński, dziennikarz i prezenter muzyczny, a także autor ponad 150 piosenek, w tym „Snu o Warszawie”.

Muzykę do tej szczególnej piosenki napisał opiekun i przyjaciel pięciu psów adoptowanych z „Palucha” – Kuba Sienkiewicz, lider zespołu Elektryczne Gitary. Hymn zostanie wykonany przez wokalistę podczas uroczystości otwarcia Warszawskiego Dnia Zwierząt, o godz. 13.00.

Nie będą to jednak jedyne atrakcje muzyczne przygotowane na ten dzień. Po godz. 18.00 rozpoczną się koncerty. Na scenie wystąpią takie zespoły jak Saatus, Raz Dwa Trzy oraz Kombi.

Atrakcje dla całych rodzin
To będzie niezwykłe wydarzenie dla sympatyków zwierząt. Warszawski Dzień Zwierząt został stworzony właśnie z myślą o nich, ich potrzebach, a także ich podopiecznych. Konkursy, pokazy oraz warsztaty odbywać się będą na Polu Mokotowskim od godz. 13.00 do 18.00.

Wybrane punkty programu:
godz. 13.15-13.40 – wielka parada psów;
godz. 14.25-14.45 – konkurs Mam tak samo jak TY podobieństwa psa do właściciela w wyglądzie lub zachowaniu z bardzo atrakcyjnymi nagrodami;
godz. 15.10-15.30 – Komenda Stołeczna Policji – zwierzęta w służbie bezpieczeństwa;
godz. 16.00-16.20 – próba bicia rekordu Polski w liczbie psów podających łapę;
godz. 16.45-17.05 – Dog Masters – pokaz podstawowego treningu pozytywnego psów;
godz. 17.20-17.40 – Igor Tracz – pokaz psich zaprzęgów
od godz. 18.00 – koncerty: Saatus, Raz Dwa Trzy, Kombi

Na Warszawskim Dniu Zwierząt nie zabraknie również aspektu edukacyjnego. Odbywać się będzie m.in. panel dyskusyjny pt. „ZWIERZenia”:
godz. 14.15-14.40 – Dorota Sumińska – „Dlaczego warto adoptować starszego psa ze schroniska?”;
godz. 15.00-15.30 – Jolanta Łapińska – „Umiejętność komunikacji podstawą prawidłowej relacji człowiek-pies”;
godz. 15.40-16.10 – Jacek Wilczak – „Jak prawidłowo dbać o dietę naszych zwierząt?”;
godz. 16.35-17.15 – Fundacja JOKOT – „Blaski i cienie domów tymczasowych, Kot w domu”;
godz. 17.25-17.40 – Anita Borowa – warsztaty: „Jak pies z dzieckiem, czyli o bezpiecznych relacjach z czworonożnym przyjacielem”.

Skorzystać będzie można także m.in. z porad behawiorystów, porad stomatologicznych i weterynaryjnych. Będzie można dowiedzieć się także jak przeprowadzić pierwszą pomoc u zwierząt.

Całość wydarzenia poprowadzą konferansjerzy i miłośnicy zwierząt: Marzena Rogalska i Michał Olszański. W promocję Warszawskiego Dnia Zwierząt włączyły się również znane osoby. W internecie można zobaczyć filmowe zaproszenia przygotowane przez:

Tu można obejrzeć spoty (link), które zachęcają do uczestnictwa w tym święcie wszystkich stołecznych zwierząt.

Głównym organizatorem  Warszawskiego Dnia Zwierząt jest Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, które do udziału zaprosiło również inne miejskie instytucje m.in. Lasy Miejskie-Warszawa, Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie oraz Straż Miejską m.st. Warszawy z Ekopatrolem. Dlatego też podczas tego wydarzenia nie zabraknie informacji na temat przedstawicieli dzikiej fauny występującej w stolicy.

Dowiedzieć się będzie można m.in. o sposobach dostarczania pacjentów do Ptasiego Azylu w zoo, pierwszej pomocy udzielanej zwierzętom przez Ekopatrol oraz poznać dzikich mieszkańców stołecznych lasów.

W wydarzeniu udział wezmą również różnego rodzaju fundacje związane ze zwierzętami. Swoje stoiska wystawią m.in. Otoz Animals, Mikropsy, Grupa Mrau, Amstaff Azyl, Fundacja Królewska, Jokot, Azyl Koci Świat, Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek, Zwierzęca Polana, Piękny Dom, Uszate Serca Warszawy – Stowarzyszenie Pomocy Królikom oraz Przygarnij Królika, Fundacja SOS dla Jamników.

Na zakończenie wydarzenia przygotowano koncerty. Na scenie pojawią się Saatus, Raz Dwa Trzy oraz Kombi.

źródło: um.warszawa.pl
Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze