Piknik Jubileuszowy Zamku Królewskiego w Warszawie

5 września 2021 r. odbędzie się Piknik Jubileuszowy związany z 50. rocznicą odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie. Całodzienne rodzinne świętowanie zaplanowano w scenerii Ogrodów Królewskich i Arkad Kubickiego. Wydarzenie jest bezpłatne, a wśród atrakcji znalazły się koncerty, pokazy oraz propozycje zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

– Koncerty – „Walce wiedeńskie” w wykonaniu zespołu Amabile, gwiazda wieczoru: Bilon i Nowa Ferajna prezentujący materiał z nadchodzącej płyty „Warszawski Rapton”
– Pokazy – fechtunku i broni historycznej, sztuki florystycznej, mody i etykiety XVIII w.
– Lot balonem nad Zamkiem Królewskim
– Atrakcje dla rodzin – spektakl „Legendy warszawskie” Teatru Lalka oraz happening „Motyle” Teatru Akt, a także inne pokazy plenerowe i zabawy: balony, bańki, szachy, puzzle i klocki XXL, zabawy z animatorami, szczudlarze
– Warsztaty radiowe przygotowane przez zespół Polskiego Radia Dzieciom oraz audycję plenerową „Kulturoteka”
– Bezpłatne zwiedzanie Zamku Królewskiego specjalną trasą prowadzącą przez Apartamenty Wielki i Królewski

Jak mówi Elżbieta Ofat, zastępca dyrektora Zamku Królewskiego w Warszawie ds. marketingu: “Piknik Jubileuszowy to szczególna okazja do wspólnego świętowania. Przypomina nam o 50. rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie, zniszczonego w czasie II Wojny Światowej. Dzięki zaangażowaniu, ofiarności i poczuciu wspólnoty wielu Polaków w 1971 roku ruszyły prace nad przywróceniem narodowego symbolu. Dziś Zamek jest nie tylko symbolem, ale również tętniącym życiem miejscem spotkań, kultury, sztuki i nauki. Dlatego z okazji Jubileuszu zachęcamy do poznania na nowo Zamku Królewskiego w Warszawie, który pozostaje niezmiennie otwarty dla wszystkich”.

Piknik Jubileuszowy z okazji 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie to propozycja przyjemnego i wartościowego spędzenia wrześniowej niedzieli w gronie przyjaciół i rodziny. W ramach wydarzenia organizatorzy zaplanowali bogaty program artystyczny tak, by każdy
z miłośników Zamku – niezależnie od wieku – znalazł coś dla siebie. Piknik to również okazja, by odkryć na nowo Zamek Królewski w Warszawie oraz poznać jego ofertę kulturalno-edukacyjną.

—–
Godzinowy program atrakcji:

Bezpłatne zwiedzanie Zamku Królewskiego specjalną trasą prowadzącą przez Apartamenty Wielki i Królewski w godz. 11.00–17.00 (ostatnie wejście o 16.30)
Godziny otwarcia Ogrodów Królewskich: 10.30–22.00
Stoisko sklepu muzealnego w Arkadach Kubickiego: 11.00–19.00

Atrakcje dla rodzin: 11.00–19.00
11.00 i 13.30 – Legendy warszawskie – spektakl Teatru Lalka (scena w Arkadach Kubickiego)
14.00, 15.00 i 16.00 – Motyle – happening Teatru Akt (Ogród Dolny)
16.00–19.00 – warsztaty radiowe Polskiego Radia Dzieciom
17.00 i 19.30 – loty balonem
Ponadto: gry i animacje, prezentacja historycznych strojów i broni, piaskownica archeologiczna, szachy, puzzle i klocki XXL, zabawy z animatorami, szczudlarze i wiele innych.

Koncerty:
12.00 – oficjalne otwarcie pikniku/ Wiedeńskie melodie – koncert zespołu Amabile
20.00 – Bilon i Nowa Ferajna. Przedpremierowe wykonanie płyty Warszawski Rapton

Pokazy:
13.00 i 14.15 – pokazy sztuki fechtunku i broni historycznej
13.30 i 15.00 – pokazy florystyczne Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej

Grzybu

Komentarze