Segreguj, B(i)o warto! – Ekopiknik w Multimedialnym Parku Fontann

W sobotę 27 sierpnia, w godzinach 11.00 – 17.00, w Multimedialnym Parku Fontann odbędzie się ekologiczny piknik plenerowy. Na warszawianki i warszawiaków czekają atrakcje w duchu idei zero waste, warsztaty twórcze oraz gry i zabawy plenerowe. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Czekamy na Was!

➡️ Na najmłodszych czekają wielkoformatowe gry edukacyjne i terenowa gra miejska „Segreguj z głową” oraz upcyklingowy tor przeszkód z odpadów wielkogabarytowych.
Wydarzenie wesprze dwóch „ekspertów od przeróbek”: Yan Cieśla i Artur Indyka.
➡️ Znany wśród fanów ekodesignu Yan Cieśla (prowadzący fanpage pod tym samym tytułem) pokaże, co można zrobić ze starych, rozbiórkowych drzwi drewnianych, wyjaśni jakie są zasady renowacji drewna i pracy z tym wdzięcznym materiałem. Każdy będzie mógł przyłączyć się do pracy z ekspertem i spróbować własnych sił w ekostolarce.
➡️ Artur Indyka poprowadzi całodniowe, otwarte pokazy, podczas których goście EKOPIKNIKU poznają podstawowe zasady i techniki renowacji mebli.
➡️ Podczas Ekopikniku będzie można samodzielnie stworzyć m.in. samonawadniające się doniczki z opakowań PET, worki na buty i torby na zakupy ze zużytych koszulek, koszyki z papierowej wikliny czy aromaterapeutyczne poduszeczki z łuską gryki.
➡️ Wolontariusze Schroniska w Korabiewicach VIVA poprowadzą warsztaty tworzenia szarpaków dla psów i zabawek dla kotów z odpadów.
➡️ Na gości EKOPIKNIKU będą czekali eksperci, którzy opowiedzą o zasadach domowego kompostowania oraz korzyściach z niego płynących. Pokażemy też, jak w prosty i niskobudżetowy sposób stworzyć domowy kompostownik.
➡️ Wydawnictwo Tashka zaprasza na interaktywne spotkanie w wyjątkowym ekologicznym gospodarstwie. Warsztaty teatralne inspirowane książką „Karmelek” Marty Guśniowskiej, dla dzieci od 3 lat i bliskich im dorosłych poprowadzi aktor Krzysztof Prygiel. Godziny warsztatów: 11:30-12:30, 13:00-14:00, 14:30-15:30
➡️ W szczycie sezonu rowerowego zapraszamy na Otwarty Warsztat Rowerowy z podstaw naprawy.
Zapraszamy również do świata japońskiej sztuki opowiadania teatralnego w oparciu o książkę wydawnictwa Triki Tashka na temat segregacji śmieci. Wystąpienie połączymy z warsztatami o segregacji odpadów i recyklingu.
Nie prowadzimy zapisów na warsztaty
Wstęp bezpłatny!
Grzybu

Komentarze