Spędź Dzień Dziecka aktywnie w Warszawie

Spędź Dzień Dziecka aktywnie w Warszawie

Przez kilka najbliższych dni warszawskie dzieci będą miały wiele okazji do świętowania. Dzielnice, ośrodki sportu i rekreacji, a także stołeczne zoo z okazji Dnia Dziecka przygotowały specjalne atrakcje.

Bemowo – Turniej Piłkarski z okazji Dnia Dziecka
Jeszcze tylko do jutra, 31 maja, można zgłosić swoją drużynę do udziału w Turnieju Piłkarskim z okazji Dnia Dziecka. Na boiskach Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej przy ul. Obrońców Tobruku 40, zmierzą się ze sobą drużyny z roczników 2006, 2007, 2008 i 2009. Zmagania odbędą się w sobotę, 11 czerwca. Start o godz. 11.00. Więcej informacji tutaj.

Bielany – Witaj lato – Karuzela na Bielanach
Rodzinny piknik, rozpoczynający lato na Bielanach, już w sobotę, 4 czerwca. Wydarzenie rozpocznie barwna parada, która przejdzie ul. Kasprowicza – start przy stacji metra Stare Bielany o godz. 13.00. Od godz. 13.30 rozpocznie się oficjalnie piknik na terenie Serka Bielańskiego (przy stacji metra Słodowiec). Szczególnie dużo atrakcji przygotowano dla najmłodszych – w Strefie Malucha czekać będą, m.in.: animacje, konkursy, warsztaty kulinarne, malowanie buziek i warsztaty plastyczne. Będą także strefy zdrowia, edukacji i wyjątkowo duża strefa sportu, w której będą prezentować się bielańskie kluby. Nie zabraknie również tytułowych karuzel. Więcej informacji tutaj.

Bielany – Warsaw Cup
W sobotę, 4 czerwca, w Bielańskim Klubie Kyokushin Karate odbędzie się kolejna edycja otwartych Mistrzostw Bielan w tej dyscyplinie o puchar burmistrza – Warsaw Cup. Turniej rokrocznie przyciąga zawodników z całego Mazowsza i sąsiednich województw. W ubiegłym roku na matach walczyło ponad 300 młodych zawodników. Mistrzostwa zostaną rozegrane w hali przy ul. L. Staffa 3/5. Oficjalne otwarcie o godz. 10.30. Więcej informacji tutaj.

Mokotów – Dzień Dziecka na Stegnach
Atrakcje nie tylko dla najmłodszych przygotował Tor „Stegny” Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. W środę, 1 czerwca, odbędzie się „Dzień Dziecka na Stegnach”. Od godz. 15.30 na wszystkich chętnych czekać będą m.in. pokazy karate, jazdy figurowe czy hokeja na rolkach. Zabawę zakończy wspólna dyskoteka. Dla wszystkich dzieci wstęp na tor bezpłatny. Więcej informacji tutaj.

Ochota – Profilaktyczny Festyn Rodzinny
Profilaktyczny Festyn Rodzinny w Parku Szczęśliwickim to ochocka propozycja na tegoroczny Dzień Dziecka. W niedzielę, 5 czerwca, na najmłodszych czekać będą m.in. gry i zabawy z Krasnalem Pikselem, pokazy tańca breakdance czy występ zespołu Fasolki. Zabawa trwać będzie od godz. 11.00 do 17.00. Więcej informacji tutaj. Atrakcje przygotowały również dzielnicowe instytucje. Więcej informacji tutaj.

Ochota – Otwarcie pływalni w Parku Szczęśliwickim
W sobotę, 4 czerwca, długo wyczekiwane otwarcie sezonu na odkrytej pływalni w Parku Szczęśliwickim. W dniu inauguracji, bramy basenu zostaną otwarte o godz. 9.00, a do godz. 12.00 wstęp dla wszystkich chętnych będzie bezpłatny. Więcej informacji tutaj.

Praga Północ – Aquaglide Challenge
W przededniu Dnia Dziecka, 31 maja, na pływalni DOSiR przy ul. Jagiellońskiej 7 rozstawiony zostanie zestaw Aquaglide Challenge. Przejście przez zestaw przeszkód na drugą stronę basenu będzie wyzwaniem nie tylko dla dzieci. Więcej informacjitutaj.

Rembertów – Zawody Dwuboju o Puchar Burmistrza
W niedzielę, 5 czerwca, Uczniowski Klub Sportowy Feniks Rembertów organizuje dla dzieci i młodzieży otwarte zawody dwuboju o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów. W zmaganiach biegowych i pływackich rywalizować będą zawodnicy w wieku od 7 do 16 lat. Wciąż można zgłaszać swoje uczestnictwo. Więcej informacji tutaj.

Śródmieście – Rodzinny Dzień Dziecka na Polnej
Dmuchańce, warsztaty artystyczne, malowanie buziek oraz gry i zabawy z nagrodami na basenie to tylko niektóre z propozycji Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Śródmieście na sobotę, 4 czerwca. Od godz. 10.00 odbywać się tam będzie „Rodzinny Dzień Dziecka na Polnej”. Więcej informacji tutaj.

Targówek – Dzień Dziecka na pływalni Polonez
Z okazji Dnia Dziecka wszystkie dzieci i młodzież szkolna do lat 19 (za okazaniem legitymacji szkolnej), 1 czerwca, będzie mogła korzystać z pływalni Polonez (ul. Łabiszyńska 20) na promocyjnych zasadach. Pierwsze 30 minut na pływalni będzie płatne jedynie 1 zł. Dodatkowo w cenie tej zawarte jest 15 minut na przebranie się. Więcej informacji tutaj.

Targówek – Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
W sobotę, 4 czerwca, na stadionie OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20 już po raz 22. odbędą się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Podobnie jak na prawdziwej olimpiadzie to święto sportu również rozpoczyna defilada, złożenie przysięgi i zapalenie znicza oraz wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt. Co roku w zmaganiach udział bierze blisko 300 młodych uczestników z całej Warszawy oraz okolic, by pomimo swojej niepełnosprawności walczyć o tytuł mistrza. Wśród konkurencji znajdują się m.in. bieg na 40 m., rzuty piłką palantową na odległość, tenis stołowy czy skok w dal. Więcej informacjitutaj.

Ursus – Dzień Dziecka w Dzielnicy Ursus
W środę, 1 czerwca, w Parku Hassów, przy ul. Wojciechowskiego odbędą się dzielnicowe obchody Dnia Dziecka. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00. Inspiracją tegorocznego wydarzenia będzie świat piratów. W programie wiele atrakcji, m.in. wioska piratów, miasteczko Lego, gry i konkursy, a także występy „Stwora Głodomora” oraz „Sióstr Wajs & Stonogi”. Więcej informacji tutaj.

Ursus – Dzień Dziecka w OSiR Ursus
1 czerwca na pływalniach „Skalar” (ul. Sosnkowskiego 3) oraz „Albatros” (ul. Orląt Lwowskich 1) dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia (za okazaniem legitymacji szkolnej) przygotowano możliwość bezpłatnego wejścia na basen. Wstęp wolny na pływanie rekreacyjne dostępny będzie przez cały dzień. Więcej informacji tutaj.

Ursynów – Dzień Dziecka na Ursynowie
Na brak atrakcji nie będą mogli narzekać również najmłodsi mieszkańcy Ursynowa. W niedzielę, 5 czerwca, w godz 11.00-17.00 na terenach zielonych obok Urzędu Dzielnicy (al. KEN 61, stacja metra Imielin) odbędzie się impreza z okazji Dnia Dziecka. W programie m.in. zjazdy tyrolką, dmuchańce, karaoke dla dzieci czy pokazy gigantycznych baniek mydlanych. Więcej informacji tutaj.

Wesoła – Piknik Wesoła
Moc atrakcji czeka na całe rodziny na Pikniku Wesoła. W sobotę, 4 czerwca, w godz. 12.00-20.00 na terenie Ośrodka Szkoleniowego Sportów Konnych i Rekreacji (ul. Szkolna 14) odbędzie się coroczny dzielnicowy festyn. Oprócz atrakcji dla najmłodszych takich jak miasteczko samochodowe, miasteczko wojskowe, kucyków, gier i zabaw sprawnościowych czekają niespodzianki muzyczne. Na scenie wystąpią m.in. zespoły Funky Tank, Shantel oraz Poparzeni Kawą Trzy. Więcej informacjitutaj.

Wilanów – Bajkowy Dzień Dziecka
W sobotę, 4 czerwca, w godz. 11.00-16.00 na terenie Royal Wilanów (ul. Klimczaka 1) czeka bajkowy i barwny Dzień Dziecka. Wśród atrakcji m.in. występy artystyczne, pokazy magii i puszczania baniek, przedstawienia teatralne, pokaz mody dziecięcej, warsztaty plastyczne, konkursy z nagrodami, dmuchany basen z piłkami, szczudlarze oraz słodkie poczęstunki z lokalnych restauracji. Więcej informacji tutaj.

Włochy – Dzień Dziecka i Rodzica
Dzień Dziecka i Rodzica to propozycja dzielnicy Włochy na spędzenie soboty, 4 czerwca. W godzinach 13.00-17.00 w Parku Kombatantów (ul. ks. J. Chrościckiego 2) czekać będą liczne atrakcje. W programie m.in.: zumba rodzinna, krąg włochowskich opowieści, teatr plenerowy, warsztaty gry na bębnach i bum-bum rurkach czy podchody z harcerzami. Więcej informacji tutaj.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie
Do warszawskiego zoo w Dzień Dziecka, 1 czerwca, wszystkie dzieci do ukończenia 13 roku życia będą mogły wejść za darmo. Do ogrodu warto wybrać się również z… piłką do koszykówki. W minionym tygodniu zainaugurowano działanie małego boiska do gry w kosza, które pojawiło się w centrum zoo.

Dodatkowo także 1 czerwca dydaktycy ZOO odwiedzą studyjne kino „Kinoteka” w Pałacu Kultury i Nauki. Przed specjalnymi seansami w Dniu Dziecka wygłoszą krótkie prelekcje. Dzięki temu mali widzowie dowiedzą się kilku niesamowitych ciekawostek o prawdziwych bohaterach wyświetlanych tego dnia filmów. Seanse, przed którymi wygłoszone zostaną pogadanki, to: godz. 9.30 – „Mój przyjaciel orzeł”, godz. 10.30 – „Księga dżungli”, godz. 12.15 – „Angry Birds”.

Park Kultury w Powsinie
W niedzielę, 5 czerwca, w Parku Kultury w Powsinie czeka moc sportowych atrakcji. To będzie już dziewiętnasta odsłona Wielkiego Rodzinnego Pikniku. Dla najmłodszych przygotowano m.in. zajęcia ze studentami Akademii Wychowania Fizycznego oraz zawodnikami Legii Warszawa. Oprócz tego przygotowano również specjalne stefy relaksu, baby oraz active. Zabawa potrwa od godz. 12.00 do 17.00. Więcej informacji tutaj.

Plac Defilad – Dzień Dziecka z Astrid Lindgren
W niedzielę, 5 czerwca, na pl. Defilad, przed Teatrem Studio obędzie się „Dzień Dziecka z Astrid Lindgren”. W tym roku mija dokładnie 55 lat od polskiego wydania przygód Pippi Långstrump! Z tej okazji przygotowano m.im. kącik „niestworzonych historii”, warsztat krawiecki „Pod Igiełką”, plenerowa biblioteczka, „Gierki na cztery fajerki” oraz „Muzyczne figle migle z Budyniem”. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Zabawa potrwa od godz. 12.00 do 19.00. Projekt finansowany przez m. st. Warszawę. Więcej informacji tutaj.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze