Święto Odpowiedzialnego Kupowania

Święto Odpowiedzialnego Kupowania

Święto Odpowiedzialnego Kupowania to doroczne wydarzenie organizowane przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie (przy bezcennej pomocy zaprzyjaźnionych organizacji: Koalicji Sprawiedliwego Handlu, Instytutu Spraw Publicznych i Fashion Revolution Poland, InstytutR

Łączymy przyjemne z pożytecznym, zatem na rozkładzie mamy warsztat, dwie debaty, mini targi odpowiedzialnej mody, pokaz zaangażowanych filmów krótkometrażowych oraz dokumentu „THE TRUE COST”, reż. Andrew Morgan.

DATA : 3 października, 2015
MIEJSCE: Faktyczny Domu Kultury, Warszawa, ul. Gałczyńskiego 12.

PROGRAM
(3 października, 2015, sobota)

11:30 – 14.00
DEBATA: „CZY INSTYTUCJE PUBLICZNE MOGĄ KUPOWAĆ ODPOWIEDZIALNIE?

W jaki sposób wydawane są pieniądze publiczne? Czy pod uwagę brane są kwestie poszanowania praw pracowników oraz dobro środowiska naturalnego?

Do rozmowy organizatorzy zaproszą przedstawicieli samorządu, parlamentu, Urzędu Zamówień Publicznych, ekspertów oraz przedstawicieli organizacji społecznych.

>>> ZAPISZ SIĘ TUTAJ >> goo.gl/H7OxZM
Twoja rejestracja ułatwi przygotowania!

14.45 – 16.15
WARSZTAT „SKĄD SIĘ WZIĘŁY MOJE BUTY?”

Warsztat przedstawiający podstawowe informacje o produkcji butów. Kto je uszył? Czy i gdzie można kupić „sprawiedliwe” i zdrowe obuwie? Na warsztacie postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania.

>>> ZAPISZ SIĘ TUTAJ >> goo.gl/2S4ktA
Twoja rejestracja ułatwi przygotowania!

16.15 – 16.45
POKAZ KRÓTKICH FILMÓW ZAANGAŻOWANYCH

17.00 – 18.30
DEBATA: „MADE IN POLAND – CO WIEMY O SZYCIU W POLSCE?”

Debatę poprowadzi Karolina Sulej, doktorantka Instytutu Kultury Polskiej, dziennikarka Wysokich Obcasów, magazynu Viva Moda i TVP Kultura.

Czy „Made in Poland” oznacza odpowiedzialnie? Jak wyglądają realia z perspektywy różnych grup – aktywistów, branży modowej, firm, mediów, konsumentów, pracownic?

18.30 – 20:00
POKAZ FILMU DOKUMENTALNEGO „THE TRUE COST” reż. Andrew Morgan.

PRZEZ CAŁY DZIEŃ (od 11:00 do 21:00) organizatorzy zapraszają na :::

MINI TARGI ODPOWIEDZIALNEJ MODY
Przez cały dzień będzie można kupić produkty polskich projektantów mody i firm ekologicznych.

Wystawcy: Wearso, Sister’s, NAP, Transparent Shopping Collective, Ola Bąkowska, Wisłaki, Plan Planeta.

PRZESTRZEŃ INTERAKTYWNĄ KAMPANII KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE BUTY

WYSTAWĘ TEMATYCZNĄ „GLOBALNA PRACA – GLOBALNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ”

Jeśli dążysz do tego, by na co dzień być świadomym i odpowiedzialnym konsumentem, jeśli interesują Cię najnowsze trendy z zakresu odpowiedzialnej konsumpcji, jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób powstają produkty kupowane przez nas każdego dnia, to wydarzenie jest dla Ciebie!

Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na powiązania pomiędzy biznesem, prawami człowieka i ochroną środowiska naturalnego. Widzą też potrzebę spójnego spojrzenia na wpływ regulacji i polityki państw UE, globalną produkcję i odpowiedzialność europejskich firm oraz nas samych – pojedynczych osób, będących nie tylko siłą konsumencką, ale i zmianą.

Uwaga! Udział w Święcie Odpowiedzialnego Kupowania jest darmowy. Udział w warsztatach i debacie wymaga wcześniejszej rejestracji.

3 października, godz. 11:00
Faktyczny Dom Kultury
ul. Gałczyńskiego 12
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze