UM rozdaje kamizelki przedszkolakom

UM rozdaje kamizelki przedszkolakom

Warszawa przekazuje 11 tys. kamizelek odblaskowych zakupionych na kwotę 84 tys. zł wszystkim samorządowym przedszkolom na terenie stolicy. Jest to kontynuacja akcji z zakresu nauki bezpiecznego poruszania się najmłodszych dzieci po drodze, prowadzonej przez stolicę w 2015 r.

Za chwilę otrzymacie kamizelki, które będziecie zakładać na spacery po mieście – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy w Przedszkolu Nr 237 im. Warszawskiej Syrenki – Wiem, że w przedszkolu uczycie się zasad bezpiecznego zachowania na ulicy. Dzięki tym kamizelkom będziecie lepiej widoczne na drodze.

Ponad 10 tys. kamizelek trafi do stołecznych przedszkoli. Pozostałe będą służyły do promowania bezpiecznego poruszania się po drogach w trakcie miejskich wydarzeń dla dzieci.

Każde przedszkole otrzyma 30 kamizelek, które pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa dzieci wychodzących poza teren przedszkola. Przekazaniu kamizelek będą towarzyszyły zajęcia profilaktyczne z zakresu wiedzy o ruchu drogowym z udziałem policjanta czy strażnika miejskiego.

Powyższe działania są elementem opracowanej „Koncepcji poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie m.st. Warszawy”, której efektem ma być wprowadzenie szkoleń z wychowania komunikacyjnego wśród starszych dzieci w warszawskich przedszkolach.

W tym celu ze środków Miasta Stołecznego Warszawy zakupiono w latach 2008-2013,  341 zestawów „Dziecko w ruchu drogowym – minimiasteczko ruchu drogowego”  o wartości 435 397,36 zł oraz 1728 rowerków o wartości 576 785,62 zł. Łącznie, na działania poprawiające bezpieczeństwo najmłodszych przeznaczonych zostało 1 012 182,98 zł.

Zakupione zestawy minimiasteczka wraz z rowerkami wykorzystywane są w przedszkolach do nauki dzieci bezpiecznych zachowań komunikacyjnych. Zajęcia w przedszkolach prowadzone są przez Sekcję Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Grzybu

Komentarze