Warszawska Strefa Turniejowa na Agrykoli

Warszawska Strefa Turniejowa na Agrykoli rusza w piątek – 29 lipca. Na 500 leżakach będzie można oglądać decydujące mecze największego turnieju tenisowego w Polsce – BNP Paribas Poland Open.

Warszawa jest oficjalnym miastem-gospodarzem jedynego w Polsce turnieju z rangą WTA 250. Zagrają w nim najlepsze tenisistki z kraju i zagranicy – w singlu i w deblu. A przede wszystkim to okazja do kibicowania liderce światowego rankingu – Idze Świątek.

Wielu marzyło, żeby zobaczyć grę Igi Świątek na żywo i to będzie możliwe teraz w naszym mieście. Podziwiamy jej sukcesy, ale ja jestem także dumny z postawy Igi Świątek, która zabiera głos w ważnych kwestiach, choćby w sprawie tego, co się dzieje w Ukrainie. Jest dla nas wzorem nie tylko sportowym – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Decydujące mecze w turnieju – w których mamy nadzieję oglądać Igę Świątek i inne reprezentantki Polski – będą mogli obejrzeć wszystkie mieszkanki i mieszkańcy stolicy. Przygotowaliśmy dla nich  Warszawską Strefę Turniejową

Strefa – utworzona przez miasto we współpracy z organizatorami BNP Paribas Poland Open – powstanie w Parku Agrykola u stóp Zamku Ujazdowskiego. Będzie ona działała od godzin 9:00 w piątek 29 lipca do 23:00 w niedzielę 31 lipca. W piątek o 10:30 prezydent Trzaskowski oficjalnie ją otworzy.

To nie będzie turniej jednej tenisistki

Rywalizacja przed własną publicznością zawsze jest dla mnie czymś wyjątkowym. Tym bardziej cieszę się, że turniej rangi WTA odbędzie się w Warszawie. Słyszę doping polskich kibiców podczas turniejów na całym świecie, ale tym razem będą ich tysiące. Mam nadzieję, że razem z pozostałymi tenisistkami dostarczymy dużo sportowych emocji – mówi Iga Świątek.

Nie można zapominać, że nie będzie to turniej jednej tenisistki. Większość zawodniczek, które zagrają w BNP Paribas Poland Open notowana jest w pierwszej setce światowego rankingu. To gwarancja poziomu sportowego. Yulia Putintseva i wszystkie pozostałe tenisistki mają na koncie wiele mniejszych i większych sukcesów i każda z nich z pewnocią wyjdzie na kort z podobnym nastawieniem żeby do tej listy dopisać zwycięstwo w Warszawie – zastrzega Tomasz Swiątek, Tennis Consulting – organizator turnieju.

Wierzę, że możliwość przeżycia sportowych emocji podczas naszego turnieju jeszcze mocniej podleje w polskich fanach miłość do tej dyscypliny i co najważniejsze, młode talenty zainspiruje do dalszego rozwoju – mówi dyrektor BNP PARIBAS Poland Open Alina Sikora.

Mecze i filmy na dwóch ekranach

W głównej części Warszawskiej Strefy Turniejowej – nazwanej Strefą Kibica – będzie rozstawionych 500 leżaków. Mecze będzie można oglądać na dwóch telebimach. Transmisje przewidziano w piątek od godz. 11:00, a w sobotę od 14:00. W niedzielę o 12:00 będzie można zobaczyć finał debla, a o 15:00 – singla.

Poza meczami miasto we współpracy z TVP ABC proponuje najmłodszym mieszkankom i mieszkańcom bajki. Będą one wyświetlane o godz. 9:00 przez wszystkie dni działania strefy.

Dorośli widzowie będą mogli zobaczyć filmy o tematyce tenisowej: „Borg McEnroe”’ „King Richard. Zwycięska rodzina” oraz „Wimbledon”. Seanse zaplanowano na piątek, sobotę i niedzielę na godz. 21:00.

Wypoczynek na sportowo

W strefie będą też dwie części przeznaczone do odpoczynku: Strefa Chill Out i Strefa Wolnego Czasu. W tej pierwszej będzie można odpocząć na leżakach, a w drugiej – w sposób aktywny.

Na godzinę 10:00, 12:00 i 14:00 przez wszystkie trzy dni zaplanowano bezpłatne zajęcia sportowe: joga i oddech, joga intuicyjna oraz slow flow. Każdy trening potrwa 50 minut.

Miasto zaprasza na sportowy piknik całe rodziny. Dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnych zajęciach tenisowych na pobliskich kortach Agrykola. Zaplanowano je codziennie między godz. 10:00 a 14:00.

Ponadto w T-Mobile Strefie Imprezy przy kanałku będzie można pobawić się (w piątek i w sobotę od 19:00 do 21:30, a w niedzielę od 16:00 do 21:30) przy muzyce DJ.

Ratusz zaprasza jeszcze na spotkanie z siatkarzami najlepszej warszawskiej drużyny siatkarskiej – Projekt Warszawa.

Ponadto w sobotę i niedzielę w Strefie Gastronomicznej w godzinach 9:00-12:00 odbędzie się Targ Śniadaniowy. A od piątku do niedzieli w godzinach 9:00-23:00 na głodnych będą czekały foodtrucki.

Miasto zachęca gości Warszawskiej Strefy Kibicowania do dojazdu na miejsce komunikacją publiczną. Najprościej dojechać metrem do stacji Politechnika, a stamtąd dowolnym autobusem jadącym na lewą stronę Wisły albo przespacerować się z autobusu zatrzymującego się przy placu na Rozdrożu.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze