XV-lecie cyklu JAZZ W PODZIEMIACH KAMEDULSKICH

Cykl „Jazz w Podziemiach Kamedulskich” na warszawskich Bielanach świętuje swoje 15-lecie. 16 września o 19:00 w koncercie jubileuszowym wystąpią gwiazdy polskiego jazzu: Zbigniew Namysłowski, Krzysztof Ścierański, Anna Serafińska, Adam Bałdych, Artur Dutkiewicz Trio a w drugiej części wieczoru amerykański wokalista i pianista Stan Breckenridge z zespołem.

15-lecie cyklu JAZZ W PODZIEMIACH KAMEDULSKICH – koncert jubileuszowy
– ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI
– ANNA SERAFIŃSKA
– KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI
– ADAM BAŁDYCH
– ARTUR DUTKIEWICZ TRIO / Artur Dutkiewicz – p, Michał Barański – b, Łukasz Żyta – dr
– STAN BRECKENRIDGE / Stan Breckenridge – p, voc, Adam Kowalewski – b, Olaf Węgier – sax, Krzysztof Dziedzic – dr

Cykl koncertów JAZZ W PODZIEMIACH KAMEDULSKICH na warszawskich Bielanach istnieje nieprzerwanie od 2006 roku. 15 lat to ponad 100 koncertów i ponad 200 wykonawców.
Cykl prezentuje różne kierunki muzyki improwizowanej; od tych najbardziej współczesnych poprzez jazz środka, fusion, world music, swing i jazz tradycyjny. Każdy koncert poprzedza słowo wstępne Tomasza Tłuczkiewicza – znawcy jazzu, legendy dziennikarstwa muzycznego.
Koncerty znakomitych muzyków, niepowtarzalna atmosfera wyjątkowych XVII – wiecznych wnętrz, „artystyczny”, przyjazny klimat sprawiły, że Podziemia Kamedulskie stały się znanym i wyjątkowym miejscem na jazzowej mapie Polski.
W 2018 roku „Jazz w Podziemiach Kamedulskich” został nagrodzony statuetką za najlepszy cykl artystyczny na Bielanach.

Wstęp Wolny.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność przyjścia.

Koncert również Online, transmisja na profilu „Nasze Bielany” na Facebooku, a także w formie transmisji na ekranie multimedialnym na terenie przy Kościele Pokamedulskim.

Grzybu

Komentarze