Zielony MDM ponownie zagościł na pl. Konstytucji

Zielony MDM ponownie zagościł na pl. Konstytucji

Własnie rozpoczął działanie Targ Śródmiejski „Zielony MDM” przy pl. Konstytucji 4, zrealizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Od teraz okoliczni mieszkańcy w każdy wtorek i czwartek (w godz. 9.00-19.00) aż do końca października będą tu mogli nabyć świeże warzywa i owoce, a także wiele innych produktów, takich jak pieczywo, zioła czy też oscypki. Nie zabraknie również tych bardziej egzotycznych, tureckiej chałwy i świeżo mielonej kawy sprowadzanej z najdalszych zakątków świata. Nic więc dziwnego, że już od pierwszego dnia miejsce to odwiedzają setki warszawiaków.

Inauguracji Targu dokonali przedstawiciele władz Dzielnicy Śródmieście – pani Anna Sobolewska, pan Paweł Suliga oraz pan Mateusz Siepielski (wszyscy troje to zastępcy burmistrza). Oprawę artystyczną wydarzenia zapewnili muzycy z Projektu Warszawiak, umilając czas utworami nawiązującymi do warszawskiego folkloru.

Będziemy pilnować założeń projektu – ceny mają być niewygórowane, a docelowo targ powinien zająć cały placyk parkingowy wokół wschodniego kandelabru. Wszystko zależy od Was, jeśli to miejsce będzie żyło, Miasto obiecało rozszerzyć obszar targowy. – mówi Miasto jest Nasze, pomysłodawca projektu.

Na targ można przyjść w każdy wtorek i czwartek (poza dniami świątecznymi) w godzinach między 9:00, a 20:00. Będzie on funkcjonował do października. Pomysłodawcy zapowiadają, że w planach jest stworzenie targu staroci, który miałby funkcjonować w pozostałych miesiącach (od października do marca).

Grzybu

Komentarze