ZTM wprowadza e-hologramy. Teraz sami potwierdzamy zniżkę

ZTM wprowadza e-hologramy. Teraz sami potwierdzamy zniżkę

Hologramy znikają z Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka. Zastąpią je e-hologramy, które już od jutra każdy będzie mógł samodzielnie wgrać w dowolnym biletomacie na terenie stolicy.

W celu wgrania e-hologramu trzeba spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, należy zapoznać się z regulaminem, który będzie dostępny w każdym biletomacie. Można to zrobić również na stronie Zarządu Transportu Miejskiego. Drugim warunkiem jest rozliczenie PIT-u i zamieszkiwanie na terenie Warszawy.

Tej operacji należy dokonać do 30 września, ale nie zajmie to dużo czasu – jak zapewnia Grzegorz Dziemieszczyk z Zarządu Transportu Miejskiego.

Od 17 lutego we wszystkich biletomatach będzie możliwość samodzielnego wgrania e-hologramu. Praktycznie sama czynność już przy biletomacie będzie trwała nie dłużej niż minutę – mówi Grzegorz Dziemieszczyk.

Co ważne, elektroniczne hologramy będą obowiązywały przez rok, czyli do 30 września 2017 roku. Oznacza to, że e-hologram będzie trzeba przedłużyć w biletomacie dokładnie w ten sam sposób, jak w tym roku.

Nie oznacza to jednak, że Karty nie przedłużymy już w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM i Wydziałach Obsługi Mieszkańców. Ten sposób jest zalecany szczególnie dla osób, które ubiegają się o Kartę Warszawiaka lub Młodego Warszawiaka po raz pierwszy.

E-hologram jest zapisem elektronicznym, natomiast hologram jest naklejką naniesioną na Spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską bądź inny zaakceptowanym przez ZTM nośnik biletów.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze