Be Creative in Warsaw pomoże ludziom kreatywnym w rozkręceniu biznesu

Be Creative in Warsaw pomoże ludziom kreatywnym w rozkręceniu biznesu

Działasz w branży kreatywnej? Zajmujesz się modą, designem lub grami komputerowymi? Przystąp do projektu „Be Creative in Warsaw” i otrzymaj kompleksową pomoc w rozwoju własnego startupu!

Tylko do 10 lipca warszawskie startupy z sektora kreatywnego mogą się zgłaszać do programu akceleracyjnego „Be Creative in Warsaw”, w którym ambitne młode biznesy dostaną szansę na rozwój swoich pomysłów.

Miasto Stołeczne Warszawa wraz z Centrum Przedsiębiorczości Smolna oraz Fundacją „Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości” zaprasza do aplikowania w pierwszym dofinansowanym przez Urząd Miasta programie akceleracyjnym poświęconym sektorowi kreatywnemu. Przedsięwzięcie skierowane jest do firm MŚP (startupów) działających na terenie Warszawyw sektorze kreatywnym, głównie w trzech preferowanych branżach: moda, design oraz gry komputerowe. Tylko 50 najbardziej ambitnych i ciekawych pomysłów otrzyma wsparcie w tym pilotażowym programie.

Harmonogram projektu „Be Creative in Warsaw” zakłada udział uczestników w profesjonalnych mentoringach oraz szkoleniach z zakresu kształtowania kompetencji biznesowych, modelowania oraz doprecyzowania strategii własnego startupu. Sesje szkoleniowe prowadzone będą przez doświadczonych mentorów oraz coachów biznesu. Kreatywne startupy będą miały okazję również do poszerzenia kontaktów biznesowych w części networkingowej oraz promocji swoich produktów dzięki wsparciu AIP w prasie, Internecie oraz social mediach. Na najlepszych przewidziano nagrodę w wysokości 20 000 zł, pakiet akceleracji biznesowej oraz przystąpienie do społeczności AIP Business Link.

W 2012 roku Miasto Stołeczne Warszawa przyjęło dokument „Innowacyjna Warszawa 2020. Program wspierania przedsiębiorczości”, który uszczegóławia kierunki rozwoju gospodarczego stolicy. W programie jednym z sektorów gospodarczych wskazanych jako priorytetowe jest sektor kreatywny. W ramach wsparcia Miasto Stołeczne Warszawa podejmuje wiele działań związanych ze wsparciem sektora kreatywnego, a w tym projekty infrastrukturalne (Centrum Kreatywności Targowa 56, Centrum Kreatywności Nowa Praga), spotkania networkingowe (Creative Mikser, Stołeczne Forum Przedsiębiorczości) czy inicjatywy związane z promocją warszawskich przedsiębiorców na targach inwestycyjnych w Cannes czy Monachium ( w ramach konkursu na warszawskie przedmioty pn. „Sztuka Użytkowa”).  Uzupełnieniem oferty Miasta Stołecznego Warszawy dla przedsiębiorców sektora kreatywnego jest sfinansowanie projektu „Be Creative in Warsaw”!
Rekrutacja do programu trwa do 10 lipca 206r. i odbywa się przez wysłanie formularza zgłoszeniowego. Uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat związanych z udziałem w programie.
Więcej informacji o programie i terminach: http://becreativeinwarsaw.pl/

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze