Boisko na Pradze Południe za blisko milion złotych otwarte

Boisko na Pradze Południe za blisko milion złotych otwarte
fot. Urząd Dzielnicy Praga Południe

17 października Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski wraz z zaproszonymi gośćmi dokonał uroczystego otwarcia nowoczesnego zespołu boisk sportowych przy Zespole Szkół nr 21 przy ul. Saskiej 78.

Podczas części oficjalnej dyrektor Zespołu Szkół, pan Marek Kupiecki, powitał specjalnego gościa ceremonii, dwukrotną złotą medalistkę olimpijską i rekordzistkę świata w rzucie młotem Anitę Włodarczyk. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Przewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Południe Marcin Kluś, Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Katarzyna B. Olszewska, radny dzielnicy Marek Borkowski, burmistrz Tomasz Kucharski, Dyrektor DBFO Robert Sagan i pracownicy Biura, Naczelnik Wydziału Infrastruktury dla Dzielnicy Praga-Południe Andrzej Wójcik, przedstawiciele Wydziału Oświaty w osobach Haliny Panufnik i Andrzeja Kołodziejczyka oraz przedstawiciele dzielnicowych mediów i grono pedagogiczne Zespołu Szkół.

Dyrektor Kupiecki przypomniał zebranym na sali uczniom i gościom 50-letnią historię bazy sportowej obecnego Zespołu Szkół. „Gdy pomyślę, jak 50 lat temu, a ja osobiście 31 lat temu, zaczynaliśmy z byle jakim asfaltowym boiskiem, narażającym uczniów na kontuzje, z przyjemnością patrzę na otwierane dzisiaj nowoczesne boiska naszych szkół”, powiedział. Następnie wręczył burmistrzowi Kucharskiemu i Anicie Włodarczyk pamiątkowe statuetki, przypominające o uroczystości. Medalistka olimpijska zachęciła młodzież do korzystania z tak wspaniałej bazy sportowej. „Ja sama takiej nie miałam. O takim boisku mogłam tylko marzyć”, wspomniała. „Wystarczy, by wuef stał się dla was przyjemnym przerywnikiem w lekcjach, a być może ktoś z was tez złapie bakcyla sportu, który jest fajnym pomysłem na życie i karierę”, dodała.

Następnie głos zabrał burmistrz Tomasz Kucharski, były sportowiec. Przypomniał, że za chwile otwarte zostanie jedno z najnowocześniejszych boisk przyszkolnych w całej dzielnicy. „Powstało ono w iście ekspresowym tempie”, przypomniał. „Projekt ukończono w kwietniu 2016 roku, przetarg na budowę rozstrzygnięto w czerwcu, a budowa trwała od 17 sierpnia do 7 października 2016 roku”. Wspomniał także, iż całkowity koszt budowy zespołu boisk zamknął się sumą blisko 900 tys. zł (dokładnie wyniósł 877 780,90 zł).

Po części oficjalnej ksiądz Zygmunt Wirkowski, proboszcz kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Saskiej Kępy, poświęcił nowe boiska, uczniowie Technikum Chemicznego „odpalili” oryginalne ognie sztuczne, a burmistrz i zaproszeni goście uroczyście przecięli wstęgę. Na boisku rozpoczął się inauguracyjny mecz piłkarski.

Przy Saskiej 78 oddano do użytku poliuretanowe boisko do piłki ręcznej, mogące służyć jako dwa boiska do koszykówki, oddzielne poliuretanowe boisko do piłki siatkowej, tartanowe bieżnie – prostą o długości 60 m i okólną, oraz skocznia do skoku w dal. Cały obiekt jest oświetlony i monitorowany.

 

źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze