DQ Grill & Chill – pierwszy lokal w Polsce i w Europie

DQ Grill & Chill - pierwszy lokal w Polsce i w Europie

16 grudnia 2015 r. należąca do Warrena Buffeta sieć Dairy Queen otworzyła pierwszą w Polsce, a jednocześnie pierwszą w Europie, restaurację DQ Grill & Chill. Lokal powstał w strefie food court w nowej części Centrum Handlowego Wola Park w Warszawie.

Dairy Queen ma w Polsce już dwa lokale: jeden przy warszawskim Nowym Świecie, drugi zaś również w Wola Parku. Oba jednak działają w koncepcie kawiarni lodowych i oferują wyłącznie lody, desery i torty lodowe. Nowo otwierana restauracja DQ Grill & Chill oferować będzie pełne menu: zarówno dania na ciepło jak i lody, desery i torty lodowe.

Dairy Queen to amerykańska sieć barów szybkiej obsługi, należąca do holdingu Berkshire Hathaway. Ofertę przedsiębiorstwa stanowią potrawy typu fast food oraz desery. Siedziba firmy mieści się w Minneapolis. Sieć posiada aktualnie 6,2 tys. obiektów gastronomicznych w około 20 krajach.

W Polsce sieć rozwijana będzie w dwóch odmiennych konceptach: DQ Chill oraz DQ Grill & Chill. Pierwszy z nich obejmuje samą część lodową (charakterystyczne Blizzardy, czyli lody w „odwróconych” kubeczkach i desery mleczne), natomiast w drugim koncepcie oferta ulega powiększeniu o hamburgery i dania z kurczaka.

Oba koncepty rozwijane będą przez Sparrow 4 w trzech wariantach, dostosowanych do konkretnej lokalizacji (centrum handlowe, lokal przy ulicy, bądź placówka stand-alone). Kawiarnia lodowa, która otwarta została przy warszawskim Nowym Świecie, działać będzie w formacie DQ Chill.

– Mieszkańcy Warszawy wreszcie będą mogli delektować się smakiem naszych GrillBurgerów. Jesteśmy pewni, że przypadną one do gustu konsumentom, szczególne, że możemy pochwalić się największymi hamburgerami na rynku w swojej kategorii. Nasze burgery zawierają wyjątkowo duże porcje 100 proc. wołowiny, a wszystkie produkty są wykonane z wysokiej jakości surowców tylko od polskich dostawców – mówi Andrzej Uryga, prezes zarządu Sparrow4, operatora sieci w Polsce.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze