Drastyczna podwyżka opłat za miejsca parkingowe w Warszawie. Nawet o 700%

Warszawa chce uwolnić przestrzeń miejską od parkujących pojazdów
fot. Wikipedia

Rada Warszawy 13 grudnia zadecydowała o zmniejszeniu bonifikaty przysługującej przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości z 98 proc. do maksimum 60 proc. Teraz dochodzą również sygnały, że mieszkańcy Mokotowa, zapłacą więcej za miejsca parkingowe. I to o wiele więcej, bo mowa nawet o 700%.

Sebastian Kaleta dodaje:
– Rafał Trzaskowski na infografice informuje, że opłata za przekształcenie całych budynków nie ulega zmianie, więc deweloperzy przejmujący całe bloki za śmieszne pieniądze, bo ich akurat obejmie 95% zniżka.

To „Super Express” pierwszy poinformował o sytuacji na Mokotowie. Według dziennika Mieszkańcy kilku bloków otrzymali w ostatnim czasie pisma, z których wynika, że będą musieli płacić za swoje garaże o kilkaset procent więcej niż do tej pory.

Jeden z mieszkańcow bloku przy ul. Puławskiej 255 twierdzi, że jego opłata wzrośnie aż o 700 proc – o czym mówi gazecie:

– Miałem sto parę złotych za garaż, a w tej chwili będę płacił 770 zł. To jest 700 proc. podwyżki.

Władze Mokotowa zapewniają, że podwyżka nie ma nic wspólnego z decyzją Rady Warszawy o bonifikatach. „Wzrost opłaty jest uzależniony od daty ostatniej aktualizacji wyceny nieruchomości. Jeśli data była bardzo odległa, wzrost może być znaczący” – twierdzi Monika Chrobak-Budzińska, rzecznik Mokotowa.

O cenach wykupu garaży pisze również radny Warszawy – Sebastian Kaleta. Według jego wyliczeń po wprowadzonych zmianach, mieszkańcy, którzy wcześniej mogli wykupić miejsce za 52,40 zł, teraz będą musieli zapłacić aż 6160 zł.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze