Drastyczna podwyżka opłat za miejsca parkingowe w Warszawie. Nawet o 700%

Warszawa chce uwolnić przestrzeń miejską od parkujących pojazdów
fot. Wikipedia

Rada Warszawy 13 grudnia zadecydowała o zmniejszeniu bonifikaty przysługującej przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości z 98 proc. do maksimum 60 proc. Teraz dochodzą również sygnały, że mieszkańcy Mokotowa, zapłacą więcej za miejsca parkingowe. I to o wiele więcej, bo mowa nawet o 700%.

Sebastian Kaleta dodaje:
– Rafał Trzaskowski na infografice informuje, że opłata za przekształcenie całych budynków nie ulega zmianie, więc deweloperzy przejmujący całe bloki za śmieszne pieniądze, bo ich akurat obejmie 95% zniżka.

To „Super Express” pierwszy poinformował o sytuacji na Mokotowie. Według dziennika Mieszkańcy kilku bloków otrzymali w ostatnim czasie pisma, z których wynika, że będą musieli płacić za swoje garaże o kilkaset procent więcej niż do tej pory.

Jeden z mieszkańcow bloku przy ul. Puławskiej 255 twierdzi, że jego opłata wzrośnie aż o 700 proc – o czym mówi gazecie:

– Miałem sto parę złotych za garaż, a w tej chwili będę płacił 770 zł. To jest 700 proc. podwyżki.

Władze Mokotowa zapewniają, że podwyżka nie ma nic wspólnego z decyzją Rady Warszawy o bonifikatach. „Wzrost opłaty jest uzależniony od daty ostatniej aktualizacji wyceny nieruchomości. Jeśli data była bardzo odległa, wzrost może być znaczący” – twierdzi Monika Chrobak-Budzińska, rzecznik Mokotowa.

O cenach wykupu garaży pisze również radny Warszawy – Sebastian Kaleta. Według jego wyliczeń po wprowadzonych zmianach, mieszkańcy, którzy wcześniej mogli wykupić miejsce za 52,40 zł, teraz będą musieli zapłacić aż 6160 zł.

Grzybu

Komentarze