Drugie śniadanie za darmo w wolskich podstawówkach

Drugie śniadanie za darmo w wolskich podstawówkach

Zdrowe kanapki oraz świeże warzywa i owoce będą otrzymywać uczniowie wolskich szkół podstawowych w ramach dzielnicowej kampanii promującej zdrowe żywienie. Akcja obejmie ok. 6 tys. uczniów, a Dzielnica na ten cel przeznaczy 400 tys. zł.

Przekonanie najmłodszych do zdrowych posiłków nie jest łatwym zadaniem. W związku z tym Dzielnica Wola rusza z kampanią promującą zdrowe żywienie. – Skala i zasięg przedsięwzięcia jest bezprecedensowy. Akcja obejmie ok. 6 tys. uczniów ze wszystkich wolskich podstawówek – zapowiada Grażyna Orzechowska-Mikulska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola.

Już od 1 grudnia wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III szkół podstawowych otrzymają codziennie zdrowe kanapki na drugie śniadanie. Natomiast uczniowie klas IV-VI, dwa razy w tygodniu otrzymają świeże warzywa i owoce. – Zdajemy sobie sprawę, że regularne przygotowywanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków jest dużym wyzwaniem także finansowym, dlatego nasza akcja jest całkowicie bezpłatna i na pewno pozwoli na odciążenie domowych budżetów – podkreśla Grażyna Orzechowska-Mikulska.

Zdrowe drugie śniadania będą również pretekstem do edukacji i promocji zdrowego trybu życia. W kampanię zaangażowani są dyrektorzy, nauczyciele i wychowawcy wszystkich wolskich podstawówek.

Akcja potrwa do końca marca 2016 r. Zważywszy na zasięg i skalę przedsięwzięcia należy mieć nadzieję, że rozpoczęty w ten sposób proces promocji zdrowego żywienia na Woli stanie się początkiem pozytywnych zmian w tym obszarze i będzie godnym do naśladowania przykładem dobrej inwestycji w zdrowie najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Kampania jest w całości finansowana przez Dzielnicę, która na ten cel przeznaczy 400 tys. zł.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze