Firma Google wybrała lokalizację dla warszawskiego Campusu, który powstanie jeszcze w tym roku

Firma Google wybrała lokalizację dla warszawskiego Campusu, który powstanie jeszcze w tym roku

Campus Warsaw stanie się nowoczesnym ośrodkiem dla startupów związanych z nowymi technologiami, który powstanie w ramach szerszego programu wspierania innowacyjności i przedsiębiorczości, rozwijanego przez Google’a w Europie Środkowo-Wschodniej. Już w czerwcu ubiegłego roku wiadomo było o planach stworzenia Campusu oraz czego możemy spodziewać się po nowym miejscu na startupowej mapie Polski.

Dzisiaj firma Google poinformowała o wyborze lokalizacji dla Campusu Warsaw. Przestrzeń dla startupów powstanie w zabytkowym budynku warszawskiego Centrum Praskiego Koneser.

Google jest świadome historii fabryki, której wiele budynków przetrwało II Wojnę Światową. Obecnie obiekt jest oblegany przez ekipy budowlane, które pracują nad jego renowacją. W kompleksie budynków znajdą się nie tylko sklepy i biura, wśród których powstanie Campus Warsaw. Inwestor, BBI Development SA, przewidział tam również miejsce na budynki mieszkalne.

Campus Google ma zostać uruchomiony do końca 2015 roku. Ma zajmować powierzchnię ok 1600 m2. Więc jest to sporo ale nie bardzo dużo. I to tyle udało się osiągnąć przez prawie rok odkąd  zapowiedział że taki obiekt w Polsce zostanie, podczas ubiegłorocznej wizyty w Polsce, Eric Schmidt, prezes firmy Google. Na razie trwa jeszcze proces rekrutacji osoby zarządzającej Campusem, z tego co mówią branżowe media –  nie jest z tym łatwo. Google ma swoje wymagania a też nie ma tak dużej liczby kandydatów z doświadczeniem w takich przedsięwzięciach.

Campus Warsaw zostanie otwarty pod koniec 2015 roku i dołączy do międzynarodowej sieci campusów w Londynie, Tel Awiwie i Seulu. Google planuje otworzyć również kolejne – w Madrycie i Sao Paulo.

Grzybu

Komentarze