Grochów będzie miał swój hymn jako pierwsze osiedle w Warszawie

Grochów będzie miał swój hymn jako pierwsza dzielnica w Warszawie
fot. Wikipedia

Grochów będzie pierwszym osiedlem która otrzyma własny hymn. Jedna z czterdziestu podesłanych propozycji na tekst piosenki stanie się wkrótce wizytówką osiedla. Wszystko jednak zależy od woli mieszkańców i sympatyków Grochowa.

Spośród nadesłanych tekstów jurorzy, którzy własnie czytają i analizują kandydatów wybiorą 3-5 najlepszych, a wtedy rozpocznie się drugi etap konkursu w postaci plebiscytu. W dniach 17 – 31 sierpnia będzie można oddać swój głos na zwycięzcę w wybranych instytucjach i lokalach na terenie Grochowa, a także internetowo. Do wybranego w ten sposób tekstu zostanie skomponowana muzyka przez Jakuba Szafrańskiego, a Chór „Grochów” włączy pieśń do swojego repertuaru. Natomiast pod koniec października odbędzie się gala finałowa, podczas której hymn rozbrzmi w oficjalnej wersji.

– To będzie co prawda wielki splendor, wykonanie premierowe, ale chcemy, żeby później hymn żył własnym życiem – przekonuje Agata Gajda, koordynatorka projektu Hymn dla Grochowa.

Projekt zainicjowany został przez dwie rozśpiewane dziewczyny – Maję Sadłowską i Ilony Kryszkiewicz, które wpadły na pomysł, by stworzyć na Grochowie sąsiedzki chór. Pomysł przerósł ich oczekiwania i trafił prosto w serca grochowskich sąsiadów i mieszkańców osiedla. Muzycy nie znaleźli jednak piosenki, która w pełni wyrażałaby ich miłość do miejsca, w którym mieszkają, stąd też pomysł na taką inicjatywę.

Grzybu

Komentarze