Koncert! Holocaust Survivors Band & Muniek Staszczyk & Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Koncert! Holocaust Survivors Band & Muniek Staszczyk & Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Holocaust Survivors Band – dwóch ocalałych z Holocaustu Polskich Żydów przyjeżdża do Polski po raz pierwszy od czasów II Wojny Światowej aby zagrać koncert na Pl. Grzybowskim w Warszawie. Specjalnym gościem wydarzenia będzie Muniek Staszczyk. Występowi Holocaust Survivors Band towarzyszyć będzie także Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Żydów Polskich oraz fundacja From the Depths.

Pan Saul Dreier (90 lat) , perkusista, urodził się w Krakowie, w młodości przeżył trzy obozy koncentracyjne. W jednym z obozów, baraku, w którym przebywał był także kantor. Dla zabicia czasu, więżniowie stworzyli męski chór, a Pan Dreier, towarzyszył im uderzając dwie łyżki o siebie. Po wojnie Pan Dreier pracował jako wykonawca budowlany w New Jersey.

Pan Reuwen “Ruby”Sosnowicz (86 lat), urodził się w Warszawie, wojnę spędził ukryty przez polskiego rolnika, śpiąc obok krów. Po wojnie trafił do obozu przesiedleńców w Niemczech, gdzie nabył swój pierwszy akordeon. Po wojnie Pan Sosnowicz pracował jako fryzjer oraz zawodowy muzyk.

Pan Dreier i Pan Sosnowicz nigdy nie zapomnieli o przeszłości. Chcą pamiętac swoje życie w latach młodości zamin pojawił się Hitler. Dla nich muzyka jest katharsis. Holocaust Survivor Band przywołuje słodko – słone wspomnienia z dzieciństwa, ale ponad wszystko jest celebracją życia.

26 lipca 2016 (wtorek) godz. 19:00
Holocaust Survivors Band
Warszawska Orkiestra Sentymentalna
specjalny gość wydarzenia Muniek Staszczyk

Pl. Grzybowski 12 w Warszawie
Wstęp wolny

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze