Latające Psy w Wilanowie ’18

Latające Psy zapraszają do warszawskiego Wilanowa na popisy uzdolnionych czworonogów występujących w konkursach dogfrisbee. Spodziewamy się silnej stawki psich sportowców z całej Polski oraz z zagranicy. Po raz pierwszy współorganizatorem imprezy będzie Urząd Dzielnicy Wilanów, dynamicznego, młodego, prestiżowego dystryktu Warszawy.

Latające Psy to seria zawodów dla miłośników dogfrisbee, rozgrywana nieprzerwanie od roku 2006. Sezon 2018 inaugurujemy w Poznaniu w połowie maja, w czerwcu przenosimy się do Wrocławia, w lipcu do Gdyni, by we wrześniu zakończyć serię w Warszawie.

Sportowych emocji dostarczą nam konkurencje, w których pary człowiek-pies zaprezentują wielość i wszechstronność swoich talentów:
Freestyle – pokazy dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym. Jedna runda (techniczna) w sobotę, druga (pokazowa) w niedzielę. Pięknie wykonany występ freestyle’owy budzi emocje, podziw i składa dłonie do braw.
ThrowNGo – aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy są punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca jest końcówka, podczas której, dobrze ją planując, można zyskać sporo punktów.
Frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Emocje gwarantowane do samego końca każdej z rund.
Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot’u wykonany w przydzielonym czasie daje szansę walki o najwyższe miejsca.
Każda z konkurencji jest rozgrywana na dwóch poziomach. Poziom 2 wymaga większych umiejętności.

Na terenie zawodów będzie działał sklep z produktami dla psów. Zapraszamy również na bezpłatne porady dietetyka zwierzęcego, behawiorysty oraz lekarza weterynarii.
Podczas imprezy będziemy mogli podziwiać pokazy psiego fitnessu, freestyle frisbee oraz aktywności lokalnych.

Linki:
Strona zawodów: http://www.latajacepsy.org/warszawa
Zapisy internetowe są już zakończone.
Transmisje na żywo – livestream TV LP – Telewizja Latające Psy

Harmonogram (orientacyjny) zawodów Latające Psy 12 Wilanów

Sobota 1.09. rejestracja od 7:30
9:00 ThrowNGo Level 1
12:00 Freestyle Level 1 – runda kryteriów
14:30 Pokazy
15:00 Freestyle Level 2 – runda kryteriów
17:15 Pokazy
17:45 Time Warp Level 2
18:15 Frizgility Level 2

Niedziela 2.09. rejestracja od 7:00
8:00 Frizgility Level 1
10:30 Time Warp Level 1
12:00 Freestyle Level 1 – runda efektu
13:30 ThrowNGo Level 2
15:00 Freestyle Level 2 – runda efektu
17:15 Pokazy
17:45 Masters – Top 10
ThrowNGo lvl 2,
Time Warp lvl 1,
Frizgility lvl1
18:45 Rozdanie nagród

00-001 Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze