Minister Szumowski: „Epidemia może potrwać rok”

foto: gov.pl

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski udzielił kolejnego wywiadu w sprawie koronawirusa. Z jego wypowiedzi możemy wywnioskować jaka przyszłość czeka Polskę w bliższej i dalszej perspektywie: „Możemy zakładać, że nie będzie kolonii i obozów letnich” – zaznaczył, podczas rozmowy w RMF FM.

Minister przypomniał także o obowiązku noszenia maseczek lub zasłaniania ust i nosa już od czwartku, 16 kwietnia. „To może być komin czy szalik czy chustka czy bawełniana maseczka uszyta z czegokolwiek. Maseczki chirurgiczne są bardziej potrzebne w szpitalach” – dodaje. Poruszył również kwestię szkół i ich ponownego otwarcia, które nie nastąpi zbyt szybko bo 27 kwietnia, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie.

„Nie ma żadnych danych, by epidemia miała skończyć się w lecie lub na jesieni. Musimy mieć perspektywę do przygotowania szczepionki”. Na chwilę obecną minister Szumowski zakłada, że ta sytuacja potrwa całkiem długo. „Nie ma żadnych danych, by epidemia wygasła od wysokich temperatur. Nie podejrzewam, by nagle czerwiec, lipiec miał zlikwidować epidemię. Niestety będziemy się z nią borykać przez rok” – stwierdził.

Grzybu

Komentarze