Piknik Europejski 2023 na Krakowskim Przedmieściu

Majówkę w Warszawie rozpocznie rodzinny Piknik Europejski na Krakowskim Przedmieściu. Wspólne świętowanie jubileuszu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej umilą artyści z różnych zakątków Europy – zespoły muzyczne, tancerze i teatry. Będzie również okazja do skosztowania europejskich przysmaków.
Zapraszamy do celebrowania 19. rocznicy w UE!
Piknik Europejski to doskonała okazja, aby poznać kulturę i sztukę krajów wspólnoty europejskiej.
Na międzynarodowej muzycznej scenie wystąpią m.in.: Orkiestra Mykanów, warszawska grupa Brass Federacja z własnymi kompozycjami oraz światowymi i polskimi hitami; zespół Los Duendes łączący wpływy tradycji flamenco z szeroko pojętym world music, rockiem i latino. Shannon to z kolei mieszanka celtyckiej żywiołowości oraz brzmień z różnych zakątków świata. Tyrolia Band w repertuarze ma nie tylko melodie austriackie, ale również bawarskie, szwajcarskie, włoskie czy słoweńskie. Podczas pikniku grupa wokalno-instrumentalna Mythos przypomni największe greckie przeboje: taniec Greka Zorby, czyli „Sirtaki” i „Hasaposerwiko”. Nie zabraknie też tak lubianej przez wszystkich piosenki francuskiej – wokalista Chris Schittulli razem z Wiesławem Prządką, jednym z najwybitniejszych polskich bandoneonistów, przeniosą słuchaczy nad Sekwanę. Włoch Roberto Ruggieri, zaśpiewa największe szlagiery słonecznej Italii, jak „Volare” czy „Arrivederci Roma”. Program urozmaici także znana z The Voice of Poland Marta Burdynowicz. Na naszej miniestradzie przed hotelem Bristol pojawi się Warszawski Chór Chłopięcy.
Gospodarzem międzynarodowej sceny będzie Conrado Moreno – lubiany prezenter, dziennikarz oraz osobowość telewizyjna.
Miłośnikom tańca polecamy występ formacji Ritmo Bloco – otwartej szkoły i grupy samby batucada. Z kolei uczniowie Szkoły Musicalowej B&B zaproszą na warsztaty „Roztańczona Europa”, podczas których nauczą podstaw polki, mazura, paso doble, zorby i wielu innych.
W trakcie wydarzenia, na całej długości Krakowskiego Przedmieścia spotkamy również teatry uliczne i pełne atrakcji stoiska spółek miejskich: Wodociągów Warszawskich, Tramwajów, Szybkiej Kolei Miejskiej, Metra i Miejskich Zakładów Autobusowych.
MZA zaprosi na wycieczkę zabytkową Somuą śladami unijnych inwestycji w stolicy. Podwójne vouchery na przejazd (dla pierwszych 40 osób) będzie można zdobyć w konkursie opublikowanym na FB Miejskich Zakładów Autobusowych 24 kwietnia.
Krakowskie Przedmieście zostanie też areną dla teatralnej parady „Zmysły”. Zaskakujący pomysłowością spektakl z pewnością wciągnie do zabawy dzieci i dorosłych.
A co ze zmysłem smaku? O to zadba strefa kulinarna, która zaserwuje uczestnikom Pikniku darmowy wybór europejskich dań do degustacji.
Na terenie Pikniku stanie też Miasteczko Zdrowia. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach mikroskopowych i zajęciach z fantomem z pobierania krwi. Dorośli będą mogli dokonać pomiaru ciśnienia krwi, poziomu glukozy i nauczyć się, jak dokonać samobadania piersi. Na miejscu będzie dermatolog, rehabilitant i dietetyk zaopatrzony w wagę analizującą skład ciała.
Zapraszamy do wspólnego świętowania 1 maja g.12.00-18.00.
Wstęp wolny.
Piknik Europejski finansowany jest ze środków miasta st. Warszawy.
Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze