Podaruj książkę pacjentom hospicjum onkologicznego na Ursynowie

Podaruj książkę pacjentom hospicjum onkologicznego na Ursynowie

Hospicjum onkologiczne na warszawskim Ursynowie, chcąc umilić swoim pacjentom pobyt w placówce, rozpoczęło akcję zbierania książek do hospicyjnej biblioteczki.

– Czytanie to jedna z niewielu atrakcji, jaką jesteśmy w stanie zapewnić naszym podopiecznym – mówi portalowi haloursynow.pl Karolina Chojka-Bartoszko z Fundacji Hospicjum Onkologiczne.

Szczególnie przyda się literatura klasyczna i współczesna, a książki – jak proszą pracownicy hospicjum – powinny być niezniszczone. Pacjenci, ze względu na stan zdrowia, muszą mieć czytelny druk i czyste kartki. A jest dla kogo zbierać! Pod opieką ursynowskiego hospicjum stacjonarnego jest 812 pacjentów. Hospicjum domowe zapewnia pomoc 2350 pacjentom. Do dyspozycji mieszkańców hospicjum są dwa regały z kilkudziesięcioma książkami. Pacjenci – jak zapewniają pracownicy hospicjum – szybko czytają nowe książki, a te, które już nie cieszą się popularnością, są przekazywane innym placówkom. Ostatnio trafiły do biblioteki w Wilnie. Może i Ty masz na swoich półkach dawno już przeczytane książki, którymi możesz się podzielić z innymi? Fundacja Hospicjum Onkologiczne przy ul. Pileckiego 105 w Warszawie będzie wiedziała, jak dać im drugie życie! Książki można zostawiać w recepcji. To nie pierwsza tego typu akcja. W ubiegłym roku Fundacja Zaczytani.org z Wrocławia zorganizowała Wielką Zbiórkę Książek 2016 dla dzieci przebywających w szpitalach. Książkami można było się podzielić w ponad 785 punktach w Polsce! Zebrano ich 150 469, dzięki temu fundacja otworzyła 150 nowych szpitalnych bibliotek. Od 2013 roku miłośnicy książek i pomagania, skupieni wokół Fundacji, otworzyli w sumie ok. 270 bibliotek, m.in. w hospicjach i domach dziecka. Na stronie internetowej Zaczytanych znajdziecie punkty, do których można przynieść książki, stamtąd trafiają w ręce fundacji, i dalej do spragnionych wiedzy małych pacjentów i wychowanków różnych placówek.

Książki przynosić można do siedziby Fundacji Hospicjum Onkologicznego przy ulicy Pileckiego 105 i tam zostawiać je na recepcji.

Grzybu

Komentarze