Pomóżmy zwierzakom, które potrzebują naszej opieki w wakacje

W najbliższą sobotę, 27 czerwca, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt oraz Miejski Ogród Zoologiczny będą przypominać mieszkańcom stolicy o należytej opiece nad zwierzętami podczas zbliżających się wakacji. Dodatkowo schronisko zachęcać będzie do adopcji warszawskich czworonogów.

Dzień Psa na Polu Mokotowskim
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, w godz. 11.00 – 15.00 zaprasza w sobotę, 27 czerwca, warszawiaków do wspólnych obchodów Dnia Psa na Polu Mokotowskim. Będzie to kolejna odsłona akcji „Adoptuj warszawiaka”.

W programie m.in.:

  • spotkania z psami ze schroniska;
  • wystawa fotograficzna akcji „Adoptuj warszawiaka”;
  • konsultacje i porady zoopsychologa i behawiorystki lek. wet. Jolanty Łapińskiej, a o godz. 12.30 jej wykład nt. „Jak zaplanować adopcję psa i prawidłowo wprowadzić go do nowego domu”;
  • w godz. 12.00 – 13.00 – spotkanie w znajomym gronie, czyli spotkanie psów adoptowanych ze Schroniska Na Paluchu;
  • konkursy z upominkami na „Super warszawiaka”, czyli „Mój pies potrafi” – w ramach konkursu liczyć się będzie pomysłowość;
  • gry i zabawy dla dzieci.

Więcej informacji na stronie www.napaluchu.waw.pl.

Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami i nie przywoź z wakacji
Miejski Ogród Zoologiczny (ul. Ratuszowa 3/5) zaprasza w sobotę, 27 czerwca, na imprezę poświęconą odpowiedzialności i rozwadze w opiece nad zwierzętami. Szczególna uwaga zwrócona zostanie na wakacyjne „kłopotliwe pamiątki” tj. wwożone do Polski zwierzęta objęte Konwencją Waszyngtońską CITES.

Start o godz. 11.00 na trawniku przy placu zabaw obok baśniowego zoo. Koniec wydarzenia planowany jest około godz. 14.00.

Zoo chce również zwrócić uwagę na poważny problem porzucania domowych ulubieńców tuż przed wakacjami czy urlopowymi wyjazdami. Należy pamiętać o odpowiedzialności za zwierzaki i obowiązku jakim jest właściwa opieka nad nimi.

We współpracy z pracownikami Służby Celnej przeprowadzona zostanie również akcja edukacyjna dotycząca konsekwencji przywożenia przedstawicieli egzotycznej fauny jako pamiątek z wakacji. Zaprezentowane zostaną również skonfiskowane okazy zwierząt.

W programie również konkursy wiedzy o zwierzętach, a także występy aktorów z dziecięcego teatru Lalka.

Więcej informacji na stronie www.zoo.waw.pl

Pomóżmy zwierzakom, które potrzebują naszej opieki w wakacje

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze