Powieś na wieszaku ubranie dla bezdomnego

Powieś na wieszaku ubranie dla bezdomnego

Inicjatywa zaczęła się na Facebooku, a wkrótce uzyskała wsparcie władz dzielnicy Wola. Akcja ma na celu pomoc tym którym nie wiedzie się dobrze – ci ludzie często marzną bo najzwyczajniej w świecie nie stać ich na ciepłe ubrania.

– W swoim zamyśle akcja „Wymiana ciepła” jest dziecinnie prosta. W różnych punktach ustawiane są puste wieszaki, na które mieszkańcy dobrowolnie mogą powiesić jakieś ubrania. Każdy może pomóc i na wieszaku zostawić ciepłą kurtkę, płaszcz, polar czy sweter – poinformowała Viki Doroszka, inicjatorka akcji „Wymiana ciepła”.

Dzielnica Wola postanowiła włączyć się organizacyjnie w to przedsięwzięcie. – O tej inicjatywie dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych. Pomysł bardzo nam się spodobał, dlatego postanowiliśmy zaangażować się w tę akcję. Na terenie dzielnicy wyznaczyliśmy trzy miejsca, w których docelowo staną wieszaki – poinformował Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Pierwszy ogólnodostępny wieszak stanął już przed Urzędem Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90. – Udostępniliśmy dzielnicowy namiot aby pozostawione na wieszakach ubrania nie były narażone na opady deszczu czy śniegu. W najbliższych dniach podobne miejsce powstanie przy ul. Obozowej 85 oraz na terenie wolskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówi Mariusz Budziszewski, zastępca burmistrza dzielnicy Wola.

W Warszawie funkcjonują już dwa wieszaki. Jeden stanął przed Urzędem Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90, drugi – przy Wolskim Centrum Kultury, na ul. Obozowej 85.

Wieszaki działają już także w Łodzi, gdzie można je znaleźć przy placu Komuny Paryskiej 3 i na ul. Piotrkowskej 132.

Do akcji chętnie dołączają kolejne miasta.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze