Prom Dudek – bezpłatna przeprawa przez Wisłę

Ile czasu potrzeba, żeby dostać się z Tarchomina do Młocin? Zaledwie 6-8 minut! Na początku mają wznowiona została przeprawa promowa na Wiśle. Trasę obsługuje prom Dudek.

Promy przewożące wypoczywających w Dzielnicy Wisła cieszą się od lat olbrzymią popularnością. Słonka, Wilga i Pliszka przewożą warszawiaków z jednego brzegu Wisły na drugi.
Teraz dołączył do nich prom Dudek. Kursuje między przystanią Młociny (dojście od ulicy Papirusów przy Parku Młocińskim), a zejściem do Wisły od strony ul. Grzymalitów (na wysokości ul. Książkowej) na Tarchominie. Przeprawa z Młocin na Tarchomin zajmuje ok. 6 min. W drugą stronę – 8 min.
Na potrzeby przeprawy wybudowana została nowa, w pełni funkcjonalna jednostka pod banderą Dzielnicy Wisła. Dudek to 12-osobowy katamaran o długości ponad 11 metrów i szerokości 3 metrów. Może zabrać na pokład 10 pasażerów i 2 członków załogi. Waży 4 tony, jest napędzany przez silnik o mocy 115 KM.
Statek ma połączone równolegle dwa kadłuby oraz niewielkie zanurzenie 0,25 m, co pozwala na żeglugę także przy niskim stanie rzeki. Na 30 m2 pokładu przygotowano wygodne siedziska oraz stojaki rowerowe. Miejsca siedzące dla pasażerów Dudka są zadaszone. Można też zabrać na pokład psa.
Rozkład jazdy
Prom jest bezpłatny. Całość przedsięwzięcia zrealizował Zarząd Zieleni m.st. Warszawy w ramach Budżetu Obywatelskiego (projekt „Przeprawa przez Wisłę”).
od 1 maja do 31 sierpnia prom działa od godziny 10.00 do 20.00 Częstotliwość kursowania: w dni robocze 2 wahadła tam i z powrotem na godzinę, a w soboty, niedzielę i święta 3 wahadła tam i z powrotem na godzinę.
Prom jest wyposażony w trap umożliwiający bezpieczne i łatwe wsiadanie i wysiadanie, także pasażerom z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami.
Do zobaczenia na pokładzie.
Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze