Rap Festiwal 2023 w Ciechanowie

26 sierpnia na ciechanowskich błoniach odbędą się kolejne wakacyjne koncerty. Tegoroczna edycja Rap Festiwalu rozbrzmi pod hasłem „Młodzi vs. Legendy”, a na scenie wystąpią: Jeden Osiem L, Janusz Walczuk, Young Igi, Otsochodzi, O.S.T.R. i Peja. Koncerty poprowadzi ciechanowianin Krzy Krzysztof – hypeman Quebonafide. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Koncerty ruszą o godz. 17.00. Jak w poprzednim roku nie będą biletowane. Dzięki temu ulubionych artystów zobaczą na żywo mieszkańcy, ale też turyści chętni do zakończenia wakacji świetnym eventem muzycznym.

Pierwsza wystąpi Lia – 19-letnia artystka z Ciechanowa, której debiutancki krążek „Flow”, łączący taniec z muzyką, różne style oraz brzmienia owiane koreańskim klimatem, ukaże się na przełomie sierpnia i września.

O godz. 18.00 dla ciechanowskiej publiczności wystąpi Jeden Osiem L. Grupa powstała w 1998 r. i zasłynęła m.in. przebojem „Jak Zapomnieć” z hitowego albumu „Wideoteka”.

O godz. 19.00 na scenie pojawi się Janusz Walczuk, który dwa lata temu wydał swój debiutancki album. Jego muzyka to opowieść o konsekwencji, niekwestionowanym sukcesie, miłości – tej do muzyki, jak i tej, którą znalazł na swej drodze.

Godzinę później (20.00) na błoniach zabrzmi Young Igi – wykonawca trapu i autor tekstów, który w swojej karierze współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Szpaku, Peja, Pikers, Quebonafide, Schafter, Margaret, Kizo i Malik Montana.

O godz. 21.00 dla ciechanowian wystąpi Otsochodzi – jeden z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia. Dowodzą tego wielomilionowe liczby odsłuchów oraz status platynowej płyty, którym może się poszczycić jego drugi oficjalny album „Nowy kolor”. Na płycie znalazły się dwa diamentowe single („Nie, nie” i „Nowy Kolor”). Otso jest członkiem supergrupy OIO, którą tworzy wspólnie z Young Igim i OKIM.

O godz. 22.00 na scenie wystąpi O.S.T.R. – pochodzący z Łodzi pięciokrotny laureat nagrody Fryderyk. To legenda polskiej sceny rapu. W 2012 r. był wybrany najlepszym polskim producentem hip-hopowym przez „Machinę”, a w 2014 r. Artystą Dekady w Plebiscycie WuDoo i Hip-hop.pl.

Rap Festiwal w Ciechanowie zamknie o godz. 23.00 Peja – jeden z najpopularniejszych i najlepszych polskich raperów. W swoim gatunku muzycznym jest artystą z największą liczbą albumów w historii, które zadebiutowały na polskiej liście przebojów – OLiS. Wielokrotnie nagradzany. Jego albumy rozeszły się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy.

Koncerty poprowadzi Krzy Krzysztof – ciechanowianin i hypeman Quebonafide.

Na błoniach zamkowych pojawią się też dodatkowe atrakcje. Tradycyjnie już podczas miejskich koncertów stanie tam strefa Foodtracków i inne stoiska handlowo-gastronomiczne. Przedsiębiorcy zainteresowani współpracą w tym zakresie mogą zgłaszać się do miejskiej jednostki kultury (Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio).

06-400 Ciechanów, Polska

Grzybu

Komentarze