Remont mostu Łazienkowskiego za 500 milionów złotych będzie trwał miesiące

Remont mostu Łazienkowskiego za 500 milionów złotych będzie trwał miesiące
fot. dziennik.pl

To nie są dobre wieści dla warszawskich kierowców, ale i nie tylko dla nich. Wygląda na to że uszkodzenia mostu Łazienkowskiego są o wiele poważniejsze niż wstępnie oszacowano. Prace remontowe mogą nie skończyć się nawet w 2015 roku, a koszt przedsięwzięcia według ekspertów przekroczy 500 mln złotych.

Prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz potwierdziła że remont mostu to wysiłek większy niż założono wstępnie tuż po pożarze. Choć eksperci twierdzą, że naprawa mostu będzie kosztować ponad 500 milionów złotych, pani prezydent zapewnia – Nie będzie to aż tak duża suma, ale nie możemy na razie podać konkretów. Najpierw musimy zobaczyć ekspertyzę i zakres tego remontu.

Z pomocną dłonią pojawia się ratusz, który pieniądze na remont mostu Łazienkowskiego chce wziąć z ubezpieczenia – Miasto ma ubezpieczenie całościowe. Sam most ubezpieczony był na 3 mln złotych – poinformowała prezydent. – Pani premier jest gotowa nam pomóc, więc liczymy też na wsparcie ze strony państwa – dodała.

Od niedzieli na moście Łazienkowskim trwają prace ekspertów mające na celu ocenę jego stanu. – Konstrukcja stalowa jest odkształcona. Trudno ocenić, co jest efektem pożaru, a co zużycia. Most nadaje się do generalnego remontu, który i tak był planowany na przyszły rok – powiedział tvn24.pl jeden z członków komisji.

Informacja o pożarze dotarła do straży pożarnej w sobotę o 17.35. Strażacy walczyli z pożarem przez około 12 godzin. Prawdopodobnym zarzewiem ognia były drewniane elementy konstrukcyjne znajdujące się pod mostem. Były one umieszczone tam tymczasowo na potrzeby remontu konstrukcji. Przyczyny pożaru bada warszawska prokuratura, która nie wyklucza również możliwości podpalenia.

Grzybu

Komentarze