Remont ronda Wiatraczna. Kolejne utrudnienia

Remont ronda Wiatraczna. Kolejne utrudnienia

Przez dwa tygodnie zamknięta dla ruchu będzie zachodnia część ronda Wiatraczna w Warszawie. Wszystko przez kolejny etap remontu torowiska. Samochody nie będą mogły dojechać do ronda od strony al. Waszyngtona, ani wjechać w tę ulicę ze skrzyżowania. Nie będą nią też kursowały tramwaje.

Jak informuje stołeczny Ratusz, od nocy z piątku na sobotę, z 11 na 12 lipca, wyłączona z ruchu będzie jezdnia po zachodniej stronie ronda, pomiędzy ul. Grochowską i al. Waszyngtona. Południowa jezdnia ul. Grochowskiej, prowadząca w kierunku pl. Szembeka, będzie kończyła się ślepo przed rondem – jadący od strony Pragi Północ będą mogli tu dojechać i zawrócić lub skręcić wcześniej w ul. Modrzewiową. Ruch na północnej jezdni ul. Grochowskiej, czyli w kierunku Pragi Północ, będzie odbywał się bez utrudnień.

Remont ronda Wiatraczna. Kolejne utrudnienia

Nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Wiatracznej na rondo Wiatraczna w kierunku al. Waszyngtona lub al. Stanów Zjednoczonych. Ślepo przed rondem będzie kończyła się również sama al. Waszyngtona (utrzymany będzie tylko dojazd do ul. Garibaldiego). Kierowcy będą musieli skręcać w ul. Międzyborską lub ul. Kinową, aby dojechać ul. Grenadierów do al. Stanów Zjednoczonych. Dla jadących od mostu Poniatowskiego objazdy zostaną wytyczone przez Wał Miedzeszyński i al. Stanów Zjednoczonych. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 25 lipca.

Prace remontowe na rondzie oznaczają też duże zmiany w komunikacji miejskiej. Tramwaje nie będą kursowały al. Waszyngtona. Pojazdy linii 8, 9 i 77 dotrą do pętli Gocławek objazdem przez al. Zieleniecką. Trasa linii 24 zostanie skrócona do pętli Al. Zieleniecka. Zawieszone zostanie też kursowanie linii 25.

Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa linii Z-9. Będzie kursować trasą: Rondo Waszyngtona (przystanek 02; „dla wsiadających”) – al. Waszyngtona – Międzyborska – Cyraneczki – Grenadierów – al. Stanów Zjednoczonych – Wiatraczna (postój na przystanku Wiatraczna 10) – al. Stanów Zjednoczonych – rondo Wiatraczna – Grochowska – Międzyborska – al. Waszyngtona – Rondo Waszyngtona (przystanek 01; „dla wysiadających”). Autobusy tej linii w godzinach szczytu komunikacyjnego będą kursowały co 5 minut, rano i wieczorem co 10 minut, a poza godzinami szczytu oraz w soboty i święta co 7,5 minuty.

Na dwa tygodnie swoje trasy zmienią autobusy linii 123, 125, 141, 142, 143, 145, 148, 173, 183, 188, 226, 315, 521, 523, 702, 704, 720, 722, 730, a także nocne – N03 i N24.

żródło: onet.pl
Grzybu

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.