Rockowa Majówka 2024

Sezon koncertów w plenerze otwieramy mocnym uderzeniem w struny, czyli Rockową Majówką! Nasza zeszłoroczna impreza tak bardzo przypadła Wam do gustu, że wpisaliśmy ją na stałe do kalendarza dzielnicowych wydarzeń. W sobotę, 25 maja, na tzw. serku bielańskim przy stacji metra Słodowiec zagrają Róże Europy oraz Wanda i Banda.

Róże Europy
Pierwsze na scenie wystąpią Róże Europy, zespół rockowy założony w 1983 roku, którego trzonem jest wokalista i autor tekstów Piotr Klatt. Zespół zyskał na popularności dzięki swojemu występowi na festiwalu w Jarocinie w 1985 roku.
W 1988 roku ukazał się debiutancki album zespołu pt. Stańcie przed lustrami. Na krążku znalazły się takie przeboje jak „Mamy dla was kamienie”, „Rock’n’rollowcy” czy „Radio młodych bandytów”.

Największą popularnością cieszył się album pt. Poganie! Kochaj i obrażaj, na którym znalazł się również największy przebój zespołu, piosenka „Jedwab”. W utworze gościnnie wystąpiła wtedy jeszcze niezbyt znana i dopiero rozpoczynająca swoją karierę Edyta Bartosiewicz.

Róże często zmieniały skład, przez lata zespół współtworzyli m.in. Artur Orzech, obecnie dziennikarz i prezenter, Michał Grymuza, Grzegorz Witkowski – dziennikarz czasopism Tylko Rock i Teraz Rock, oraz Sławomir Wysocki.
___

Wanda i jej banda
Po Różach na scenie pojawi się Wanda i Banda, dawni znani jako… Banda i Wanda. Zespół założony został w 1982 roku i zadebiutował na przełomie tegoż też roku z kolejnym w audycji sylwestrowej Programu III Polskiego Radia.

Tytułowa Wanda to Wanda Magłorzata Kwietniewska, która swoją przygodę ze śpiewaniem zaczynała w grupie wokalnej Vist, która następnie przekształciła się kolejno w Skandal i w grupę Lombard. Z zespołem Kwietniewska nagrała dwa albumy.

Po odejściu z grupy Lombard we wrześniu 1982 już w listopadzie tego samego roku wokalistka założyła swój własny zespół – Banda i Wanda. Debiutancki album, zatytułowany Banda i Wanda, został wydany w 1984 roku. Zawierał takie przeboje jak „Hi-Fi” czy „Nie będę Julią”.

Zespół z krótszymi i dłuższymi przerwami aktywnie tworzy po dziś. W ostatnich latach Wanda i Banda wystąpili m.in. na Top Festiwal – Legendy Polskiego Rock’n”Rolla w Mrągowie, Festival Sopot – Top of the Top 2017 czy Rockowy Sabat w kieleckiej Kadzielni.


Twórczość zespołu mogą kojarzyć widzowie serialu telewizyjnego pt. Siedem Życzeń, a do którego to artyści nagrali łącznie 9 piosenek i w którym sami się też pojawili.
___

Dla spragnionych czegoś więcej niż doznań muzycznych, przygotowaliśmy również strefę gastro, w której każdy znajdzie przekąskę dla siebie.

Gdzie i kiedy:
25 maja (sobota) o g: 19:00 – Róże Europy; 20:00 – Wanda i Banda.
Serek Bielański, przy stacji metra Słodowiec.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Stefana Żeromskiego 1, 01-887 Warszawa, Polska

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze